Güneş Lekesi - saglikdas.com

Güneş Lekesi

Güneş Lekesi
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.339 kez okundu.

Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş lekelerinin oluşum sebepleri tam olarak bilinmese de doktorlar tarafından da açıklandığı üzere olası temel sebepler: öğle sıcağında fazlaca güneş altında durmak, hassas cilt yapısının güneşe dayanamaması ve koruyucu krem kullanmamak olarak sıralanabilmektedir. Zaman zaman sizlerin ya da tanıdıklarınızın başına gelen güneş lekesi problemi tedavi edilebilmektedir.

Yazın dalgınlıktan dolayı güneşin altında ( özellikle öğle saatlerinde ) fazla kalmak ya da koruyucu krem kullanımını ihmal etmek cildiniz üzerinde kahverengi lekeciklerin oluşmasına neden olur. Güneş lekesi olarak tabir edilen bu deri sorunu, çillere oldukça benzemektedir. Estetik açıdan olumsuz etkiler yaratan güneş lekeleri: peeling, doğal maske ve kürleri-, mezoterapi, mezolift, clearlift lazer tedavisi gibi yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Bu tedavi yöntemlerinin süreci ve ücreti farklılık göstermektedir. Güneş lekesi tedavisi oldukça hassas bir süreçtir. Kaş yaparken göz çıkarmamak için doğru tedavi yöntemini doğru şekillerde uygulamalısınız. Bu yüzden bahsi geçen tedavi yöntemlerinden herhangi birini uygulamadan önce mutlaka dermatologunuza danışınız. Doktorunuzun yönlendirmesi neticesinde bir tedavi yöntemini belirlemelisiniz.

Güneş Lekesi Tedavisinde Mezoterapi Yöntemi ve Uygulanışı

Uzman kontrolü altında yapılması gereken mezoterapi yöntemi kimyasal peeling olarak da tanımlanabilir. Söz konusu tedavi, derinin üzerine yapılan geçici bir uygulamadan ziyade işin köküne yani derinin altına inerek yapılan bir işlemdir. Mezoterapi ile cildiniz hem güneş lekelerinden kurtulur hem de cildinizin beslenmesi de sağlanır.

Güneş Lekesi Tedavisinde Mezolift Yöntemi ve Uygulanışı

Bu tedavi yönteminde cilt altına iğne yardımı ile çeşitli besleyici maddeler ( vitaminler, mineraller…vs) enjekte edilir. Genelde cilt hususunda uygulanan tedaviler cilt yüzeyine yapılır. Fakat bazı problemlerin tedavisi cildin altından başlamalıdır. Güneş lekesi problemi de bunlardan biridir.

Güneş Lekesi Tedavisinde Clearlift Lazer Tedavisi

Herhangi bir kesme işleminin gerçekleşmediği acısız bir yöntem olan lazer tedavisinde cildin iyileşme hızı arttırılır ve kısa sürede güneş lekeleri yok olur. Çeşitli radyo dalgaları cildiniz üzerine salınır. Bu işlem kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır. Piyasadaki korsan güzellik merkezlerinde bu işlemi yaptırmaktan kaçının. Güzellik uğruna sağlığınızdan olmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git