Güneş ve Cilt Lekeleri - saglikdas.com

Güneş ve Cilt Lekeleri

Güneş ve Cilt Lekeleri
23 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.288 kez okundu.

Güneş ve Cilt Lekeleri?

Güneş ve cilt lekeleri, tüm kadınları rahatsız ve huzursuz eden bir durumdur. Doğal yöntemlerle uygulanan maske ve bakımlarla güneş ve cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür. Özellikle jojoba yağını her gece yatmadan önce yüzünüze sürerek hem lekelerin açılmasını hem de cildinizin parlaklık kazanmasını sağlayabilirsiniz. Cilt lekeleri için uygulanacak olan yöntemlerden biri de soğan kürüdür.

Güneş ve Cilt Lekeleri Giderici Tarifi

Soğan kürü için malzemeler:

  • 1 adet soğan
  • 1 adet havuç
  • Yağsız yoğurt

Yapılışı ve uygulanışı: Önce yüze yoğurt sürülür. Üzerine havuç rendesi yapıştırılır. 15 dakika bekledikten sonra soğan suyu birkaç damla zeytinyağı ile karıştırılıp yüze sürülür. Birkaç dakika beklettikten sonra ovarak çıkarılır ve suyla yıkanır.

Ayrıca ince ince kıyılmış maydanoz 1 çay bardağı yoğurt ve birkaç damla limon ile karıştırılarak lekelerin olduğu bölgeye sürülür. 15 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarılır. Uygulamanın düzenli yapılması ile güneş lekeleri geçmeye başlayacaktır. Buğday yağının cildi beslediği ve lekelerin açılmasına yardımcı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle gece yatmadan önce yüzünüze buğday yağı ile masaj yapmanız cilt ve güneş lekelerinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Başka bir yöntemde ise 1 yumurtanın kabuğu iyice ezilerek ufalanır. İçine 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı vazelin eklenerek karıştırılır. Daha sonra yüze maske olarak uygulanarak yarım saat sonra yıkanır. Yıkadıktan sonra cilt toniklenmelidir. Haftada 2 defa uygulanan maske ile lekelerin hafiflediği görülecektir. Ayrıca 1 adet soğanı rendeleyip 2 çorba kaşığı elma sirkesi ile karıştırıp hızlı bir şekilde pamukla yüze sürerek de lekelerden kurtulmanız mümkündür. Ciltte batma ve yanma hissi veren maske 5 dakikadan fazla ciltte kalmamalıdır.

Porselen gibi temiz, bakımlı ve lekesiz bir cilt için ise 1 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 çay kaşığı el kremi ve çok az ılık su karıştırılır. Cilde sürülür ve kuruyana kadar beklenir. Daha sonra bir miktar karışım ele sürülerek yüzdeki maske ovalanarak çıkarılır ve yıkanır. Yüzde ve vücutta oluşan güneş lekelerinin artık gözünüzü korkutmasına gerek yoktur. Farklı birçok uygulama ile lekelerden kurtulmak oldukça kolaydır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git