Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.262 kez okundu.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bayanların günlük cilt bakımı yapmalarının nedeni, ciltlerinin nefes almasına yardımcı olmaktır. Gün içerisinde ciltteki gözeneklere yapışan tozlar, gözeneklerin nefes almasını engeller. Günlük cilt bakımını düzenli olarak yaptığınızda, cildinizde oluşan siyah noktaları kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerine engel olabilirsiniz.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Makyaj yaptıktan sonra mutlaka makyaj temizleme jeli kullanılarak, makyaj temizlenmeli, yüzünüzde makyaj ve makyaj kalıntısı olmasa dahi, cildinizi kaliteli bir makyaj temizleyicisi ve yüz temizleme köpüğü ile güzelce temizlemeli ve yıkamalısınız.

Temizleme köpüğünü kullanmanızın nedeni, cildinizdeki gözeneklerin açılmasına yardımcı olmak ve yağ dengesini orantılı bir biçimde ayarlamaktır. Bu yüzden makyaj temizleme köpüğünü, kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Makyaj temizleme köpüğünün ardından cildinizde bulunan kalıntıları tamamen temizleyebilmek için cildinizi temizleme sütü ile silmeli ve kalıntıları yok etmelisiniz.

Temizleme sütünü kullanmayı bilmeyenler için, nasıl kullanılması gerektiğini anlatalım. Temizleme sütünü bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürerek, kalıntıların yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Temizleme sütü, krem formuna sahiptir. Diğer ürünlere bakılarak daha akışkan bir yapıya sahip olduğundan, daha kolay bir temizlik sağlar.

Temizleme sütünün kullanımından sonra yapılması gereken, tonik kullanmaktır. Tonik kullanmak,ciltte açılmış olan gözenekleri sıkılaştırarak, daha canlı bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktır. Tonik ile cildinizi silin ve gözeneklerinizi sıkılaştırın.

Tonik kullandıktan sonra, cildinizde var olan sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni sivilceye sebebiyet veren iri gözeneklerin kapanmasıdır.

Tonik kullanmanın belirli yan etkileri vardır. Bunlardan bir tanesi, cildinizin kurumasına neden olmaktır. Bu nedenle tonik işlemini uyguladıktan sonra, cildinize nemlendirici sürerek bu kurumaların önüne geçebilirsiniz.

Yağlı cilt yapısına sahip olanlar, cilt tiplerine uygun olan kremleri seçmeye özen göstermelidirler. Size tavsiyemiz su bazlı kremler kullanmanızdır. Çünkü su bazlı kremler cildinizde meydana gelen aknelerin, yok olmasını sağlayarak daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Günlük cilt bakımı nasıl yapılır? Diye merak edenler yukarıda saydığımız maddeleri düzenli olarak yapmalılar. Rutin olarak yaptığınız bakımlar, size olumlu sonuçlar verecek daha duru ve parlak, bir cilde kavuşmanıza, yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git