Günlük Makyaj Teknikleri - saglikdas.com

Günlük Makyaj Teknikleri

Günlük Makyaj Teknikleri
23 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.595 kez okundu.

Günlük Makyaj Teknikleri?

Bayanlar hemen hemen her gün, makyaj yaparlar. Ancak günlük makyajın abartıya kaçmaması gerekir ve makyaj malzemelerinin kullanımını öğrenmek, doğru makyajı yapmak açasından çok önemlidir.Günlük makyaj tekniklerini bilerek, yüzünüzde istediğiniz bakımlı görünüme, kavuşabilirsiniz.

Günlük Makyaj Teknikleri ve Genel Makyaj Yöntemleri

Günlük makyaj yapmadan önce krem kullanımı:

  • Makyaja başlamadan önce, cildinizin kuru olan bölgelerine, nemlendirici sürmelisiniz.
  • Kuru bir cilt tipine sahipseniz, yağlı kremleri tercih etmelisiniz.
  • Yağlı bir cilt tipine sahipseniz, su bazlı, nemlendiricileri kullanmalısınız.

Fondöten Nasıl Kullanılır

Yüzünüze uygun olan nemlendiriciyi sürdükten 5 – 10 dk. sonra, fondöten sürmeye başlayabilirsiniz. Fondöteni cildinize çok fazla sürüp, kalıp gibi durmasına izin vermeyin. Fondöteni cildinize az da sürseniz, çok da sürseniz belli olan bir makyaj malzemesidir. Bu nedenle kusurlarınızı gizleyen ve günlük makyaja daha uygun olan bb kremlerini, tavsiye ederiz. Ancak fondöten kullanmak istiyorsanız, sıvı fondötenleri kullanmalısınız. Bunu uygulamak için, fondöten fırçasına bir miktar fondöten alıp, cildinize kolaylıkla sürebilirsiniz.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Kullanılır

Fondöten ya da bb krem sürdükten sonra, gözaltlarınızda oluşmuş olan, mor halkaları az miktarda gözaltı kremi ile saklayabilirsiniz. Ardından cildinizi matlaştıracak ve sabitleyecek olan, ince yapılı pudranızı sürerek, cildinizi makyaja hazırlamış olacaksınız.

Günlük Makyaj Yaparken Hangi Renkteki Rujları Tercih Etmelisiniz

Günlük makyaj yaparken kullanacağınız ruj, dudak renginize en yakın renk olmalıdır. Bunlar; şeftali tonları, açık kahverengi ve dudağa kırmızı rengi verecek olan rujlar, olabilir. Koyu kırmızı, bordo ve koyu kahverengi, gibi rujlar günlük makyajda değil, özel davetlerde kullanılmalıdır.

Günlük Makyajda Gözlere Nasıl Renk Verilir

Makyajı yaparken mat bir far kullanmalısınız.

( kahverengi gözler için ) : şeftali rengindeki ve füme rengindeki farlar kullanılabilir.

( yeşil ve mavi gözler için ): mürdüm tonları kahverengi ve gri tercih edilmelidir.

Kendinize uygun olan farı sürdükten sonra, kirpiklerinizi rimel yardımıyla belirginleştirebilirsiniz. Açık renklere sahip olan allıkları, elmacık kemiğinizin üzerine sürerek daha keskin hatlara sahip olabilirsiniz.

Günlük makyaj tekniklerini uygularken, far yerine eyeliner kullanmak istiyorsanız,rimelle birlikte kullanabilirsiniz. Bu durumda far sürmenize gerek yoktur. Unutmayın ki ne kadar fazla makyaj malzemesi kullanırsanız, makyajınız o kadar abartılı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git