Günlük Yüz Bakımı - saglikdas.com

Günlük Yüz Bakımı

Günlük Yüz Bakımı
24 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.293 kez okundu.

Günlük Yüz Bakımı Önemi

İnsan cildinin bedenimizin paha biçilmez bir giysisi, görüntümüzü en iyi yansıtan bir organ ve vücudu her şeye karşı koruyan bir kılıf olması, önemini anlatmak için yeterlidir. Bu kadar değerli olan cildimize gerekli özeni göstermediğimiz açıktır. Vücudun başka yerleri ihmal edilse bile, asla vazgeçemeyeceğimiz, bizi değerlendiren kişilere karşı ilk algılanacak bölge olan yüzümüzü iyi korumamız ve doğru günlük yüz bakımı yapmamız çok önemlidir.

Yoğun iş temposu yüzünden günümüzde, kişisel bakım yapmak bir yana bazen yüz yıkamak için bile vakit bulunmazken, cilt bakımı için pratik çözümler bulmak oldukça önemlidir. Unutulmaması gereken bir konu, günlük 15 dakika harcanan bir cilt bakımı fark edilir bir parlaklık ve sağlıklı bir cilt kazandıracaktır. Ayrıca doğal yöntemlerle yapılacak günlük yüz bakımı, oldukça ekonomik ve sağlıklı olacaktır.

Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimizi korumak için bazı önemli kuralları unutmamak gerekmektedir. Özellikle her cilt tipi ayrı bakım ister ve araştırmak, hassas bölgelere ve gözlere özen göstermek ve cildimize nazik davranmak gerekir. Ayrıca zararlı dış etkenlerden ve güneşten korunan bir cilt, daha sağlıklı ve genç kalacaktır. Dudaklar korunmalı, doğru bakım ürünleri seçilmelidir. Cilt bakımı yapılmadan önce cilt temizliği yapılması, doğal ürünlerin seçilmesi ve hipoalerjenik makyaj malzemelerinin kullanılması çok önemlidir. Kuru ve yağlı ciltler için ayrı maskeler kullanılmalıdır.

  • Yüz yağlı hissediliyorsa 2 çorba kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırarak yüze sürmek, yüzdeki hücreleri harekete geçirecektir. Yüzde oluşacak yanma hissi geçici olacaktır. 5 dakika sonra yıkanarak maske temizlenebilir.
  • Yüz donuk ve renksiz hissediliyorsa 1 yumurta akının içine 1 çay kaşığı tuz eklenerek yüzün her yerine sürülür. 10 dakika sonra yıkanabilir hale gelecektir. Ciltteki gözeneklerin kapandığı, cildin tek renk ve tek doku haline geldiği rahatça gözlemlenebilir.
  • Cildin parlak görünmesi isteniyorsa kil maskesi uygulanır ve sonra nemlendirici krem uygulaması yapılır. Ilık su ve kil karıştırılır ve yüze sürülür. 5 dakika bekleyen maske artık temizlenir. Cildin duruluğu dikkat çekici olacak ve iyi bir makyajla her yerden fark edilen bir parlaklık kazanacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git