Güzel Saçların Sırrı - saglikdas.com

Güzel Saçların Sırrı

Güzel Saçların Sırrı
20 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.369 kez okundu.

Güzel Saçların İçin Bakım

Güzel saçların sırrı düzenli bir bakımdır. Saçlara yapılan maskeler ve doğal bakım kürleri ile saç tellerinizi güçlendirirken saçınızın derisini de korumuş olursunuz. İşte güzel saçlara kavuşma metotları;

 1. Saçlarınız elektrikleniyor ve kabarıyor ise saçınızın bakımını ihmal etmişsiniz demektir. Bu sorundan uzaklaşmak için ısı ile saç şekillendiren ürünlerden uzak durmalısınız.
 2. Saçlarınızı yıkadıktan sonra taramalısınız ve herhangi bir kurutucudan yardım almadan kendi kendine kuruması için bırakmalısınız.
 3. Saçlarınızı boyuyorsanız saçlarınız bakımsız bir hale bürünür. Saç boyama işleminden önce hindistan cevizi yağı ile saçınıza bakım yaparsanız boyanın verdiği zararı biraz olsun engellemiş olursunuz.
 4. Parlak bir görünüm istiyorsanız koyu saç rengini tercih etmelisiniz. Açık renkli saçlar mat bir görünüme neden olur.
 5. Saçlarınıza şekil vermek için saç şekillendiricilerin verdiği ısıdan uzak durun. Banyo yaptıktan sonra bakım serumu sürdüğünüz saçlarınızı tepede topuz yaparak tokayla tutturup kurumasını bekledikten sonra açarsanız doğal dalgalara sahip saçlara kavuşursunuz.
 6. Güneş saça çok zarar verir. Bu yüzden güneşli günlerde saçınıza durulanmayan bir krem sürdükten sonra saçınızı topuz yaparsanız güneşin olumsuz etkilerinden uzak ve bakımlı saçlara sahip olursunuz.
 7. Sudaki klor seviyesi saçı matlaştırır. Bu yüzden son durulamanızı içme suyu ile yaparsanız saçlarınızı parlak hale getirebilirsiniz.
 8. Daha parlak saçlara kavuşmak istiyorsanız her hafta düzenli olarak saç bakım maskesi uygulamanız gerekmektedir.
 9. Saç uçlarınızın kırılmaması için saçınızın nemli kalmasını sağlayacak maskeler kullanabilirsiniz.
 10. Saçınızı dalgalı kullanmak istediğiniz zaman maşa yapmanıza gerek yoktur. Yatmadan önce kalın bigudi ile saçınızı sarıp uyandığınızda açarsanız ve parmaklarınız ile saçınızı hafifçe karıştırdıktan sonra sağlıkla ışıldayan saçlarınıza hayran kalırsınız.
 11. Saçınızın doğal yağlarla beslenmesi için bol bol kuruyemiş tüketmeniz gerekir. Bu sayede saçlarınız parlar.

Güzel Saçlara Kavuşmak İçin Maske

 • Portakal / 1 tane
 • Bal / 2 tatlı kaşığı
 • Sandal ağacı yağı / 2 damla

Portakalın suyunu sıkın ve içine balı ve sandal ağacı yağını ilave edin. Birazcık da su ekleyin. Saçınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak bu karışımı kullanın. 10 dakika sonra sadece su kullanarak saçınızı yıkayın. Bu sayede saçınız daha bakımlı ve parlak olacaktır.

Güzel Saçlara Kavuşmak İçin Saç Bakım Maskesi

 • Muz / 1 muzu üç parçaya ayırın ve 1 parçasını kullanın
 • Badem yağı / 1 tatlı kaşığı

Üçte bir oranında muzu kase içine alın ve ezin üzerine badem yağını ekleyin. Karıştırdıktan sonra saç derinize iyice sürün. 20 dakika bekleyin ve yıkayın. Mat saçlarınızın parladığını fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git