Güzellik Maskesi - saglikdas.com

Güzellik Maskesi

Güzellik Maskesi
24 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.105 kez okundu.

Güzellik Maskesi?

Özellik ile bayanların mevcut olan güzelliklerini muhafaza etmek ya da güzelliklerini ortaya çıkarmak maksadı ile yapılan işlemlerin tümü güzellik çalışmaları olarak adlandırılır. Güzellik maskesi sayesinde cildin daha canlı ve dinç bir hale gelmesi mümkündür. Maskeler sayesinde ciltte meydana gelen düzensizlikler ve sarkmalar gözle görülür bir şekilde düzelme gösterirler. Güzellik maskesi evde yapılacak işlemler ile oluşturulabilecek bir işlemdir.

Güzellik Maskesi Nasıl Yapılır?

  • 5 adet üzüm tanesi bir kaba sıkılır. Oluşan üzüm suyunun içerisine kullanılmakta olan nemlendiriciden biraz eklenir. Elde edilen maske bir kullanımlıktır. Artan malzeme olması halinde dökülür. İhtiyaç duyulduğunda yenisi hazırlanır. Bu karışım haftada iki kere uygulanır ve neticesinde canlı ve parlak bir görünüm elde edilir. Uygulamada nemlendirici ve üzüm suyunun iyice karışması sağlanarak cilde sürülür ve 15 dakika bekledikten sonra durulanır.
  • 1 adet elma güzelce rendelenir. Rendelenen elmanın içerisine 2 yemek kaşığı bal eklenir. Kremsi kıvamda bir karışım elde edilir. Özellik ile boyun bölgesine de kullanılan bu karışım cilde sürülür ve 10 dakika bekletilir. 10 dakika sonucunda durulanır. Uygulama cildin eski görünümünden daha sağlıklı hale gelmesini sağlayacaktır.
  • 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yağsız süt bir kap içerisinde hızlı bir şekilde karıştırılır ve kremsi bir kıvam elde edilir. Elde edilen karışım özellik ile göz çevrelerinden uzak tutularak cilde sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra yüz su ile yıkanır. Uygulama cilt hücrelerinin canlandırılması için oldukça etkilidir. Bu karışım en çok tercih edilen ve beğenilen karışım olarak dikkat çekmektedir.
  • 1 çay kaşığı su, yarım çay bardağı maden suyu ve 1 çay kaşığı elma sirkesi bir kapta karıştırılır. Pamuk aracılığı ile yüze sürülür ve 20 dakika bekletilir. 20 dakika sonra yüz yıkanır. Uygulama ciltteki lekelerin açılmasını sağlar.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git