Güzellik Sırları - saglikdas.com

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları
24 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.078 kez okundu.

Güzellik Sırları?

Bir bayanın yüz ve cilt yapısını en mükemmel şekli ile ortaya çıkarması güzellik olarak tanımlanır. Bayanlar güzellik olarak tabir edilen bu kavram için çok çeşitleri bakım kürleri uygulamaktadır.  Güzellik sırları saçlar, gözler ve yüz gibi bölgelerde uygulanan işlemleri kapsayan anlamlar bütünüdür. Güzellik sırları konusunda hazırlanan paylaşım aşağıda sunulmaktadır.

Güzellik Sırları ve Çeşitleri

Saçların Güzellik Sırrı; Özellik ile kuaföre gidecek ya da maşa yapacak vakit bulamayan bayanlar için uygulanabilecek en hızlı yöntem; saçları hızlı bir şekilde ördükten sonra saçlara 10 dakika süre ile fön makinesi aracılığı ile ısı verilmesi gerekmektedir. Yarım saatlik bir beklemeden sonra örgü açılmalıdır. Görülecektir ki örgü açıldıktan sonra saçlarda düzgün dalgalar mevcut olacaktır. İşlemin ilk aşaması olan örgü kısmından önce saçların hafif şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir.

Fondöten Ve Pudra İle Güzel Olmak; Kullanılmayan fondötenlerden bir miktar alınarak toz pudra ve krem ile karıştırılır. Karışım tamamlandıktan sonra kapatıcı malzemesi bulunmayan bayanlar için uygun bir kapatıcı, pratik bir şekilde hazırlanmış olacaktır. Hazırlanan bu karışım fondöten ve pudra ile kremin buluşmasından meydana gelen doğal bir kapatıcılık sağlayacaktır.

Gözlerin Güzellik Sırrı; Elinde yalnızca siyah bir göz kalemi olan ve bunun haricinde hiçbir makyaj malzemesi bulunmayan bayanlar, bir tek kalem sayesinde güzel bir makyaja sahip olabilirler. Bu kalem ile kaşlar hafif bir şekilde boyanabilir. Gözlerin altına kalem çekilir. Gözler hafif bir şekilde silindikten sonra siyah kalem izi dağılmış olacağından fara da ihtiyaç duyulmaz. Uygulanan bu yöntem ile buğulu bir göz makyajı ve göz üzerinde far varmış hissi meydana getirilecektir.

Far Sürmenin Sırrı; Tek bir siyah farınız var ve buna rağmen eyeliner sürmek istiyor iseniz uygulanacak pratik yöntem, siyah far bir kaba kırılır, iyice ezilir, içerisine bir iki damla badem yağı katılır yapılan bu işlem ile eyeliner hazırlanmış olur. Elde edilen likit göz üzerine fırça ile uygulanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git