Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır
25 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.301 kez okundu.

Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Hafif dalgalı saçlar yıllardır modanın öncü saç modellerindendir. Havalı bir tarz yaratan dalgalı saçlar insanın kendine güvenini arttırmaktadır. Ancak abartılı dalgalar bayanları başka bir görüntüye büründürür. Sizin için ünlü bayan kuaförlerinden hafif dalgalı saç nasıl yapılır konusunda bilgi topladık. Öncelikle dalgalarınızı kötü kozmetik ürünlerinizden uzak tutunuz. Kesinlikle sert saç spreylerinden uzak durunuz. Hafif dalgalı saç yapımını maddeler halinde inceleyelim.

Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır Maddeler Halinde İnceleyelim

  • Doğal görünümlü bir dalgalı saça sahip olmak istiyorsanız öncelikle saç bakımınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Saçınızı iyice temizleyiniz. Doğal saç şampuanlarından kullanınız ve daha sonra natürel saç kremlerinden saçınıza uygulayınız. Saçınızı yıkayacağınız su mutlaka ılık bir su olmalıdır. Saç kreminizi mutlaka iyice durulayınız.
  • Kesinlikle saç kurutma makinesiyle saçınızı kurutmayınız. Havluyla ıslaklığını aldığınız saçınızı kendiliğinden kurumaya bırakınız. Saçınızın matlaşmasını ve kırılmasını önlemek için havluyla işlem yaparken süre kısa olmalı ve çok bastırılmamalıdır. Kesinlikle saç kurutma makinesinden uzak durunuz.
  • Kuruyan saçı taramayınız. Nemli saçınıza uygulayacağınız tarama işlemi, öncelikle saç uçlarından başlayarak daha sonra diplerinizi açarak sonlandırınız. Bu sayede saçlarınız dökülmez ve kırılmaz. Daha sonra elinize sert yapıda olmayan az miktarda jöleyi alınız. Saçlarınıza eşit miktarda uygulayınız. İşlemin mükemmel bir sonuç vermesi için saçlarınızın jöleyi emmesini bekleyiniz.
  • Mutlaka bakım serumu almanız gerekmektedir. Bu serum saçlarınızdaki elektriklenmeyi önlemektedir. Aldığınız doğal serumu saçlarınıza uygulayınız. Ancak ne kadar doğal olsa da bu serumlar kozmetik ürünüdür ve kesinlikle saç derinize temas etmemelidir.
  • İşlemimizin san aşaması fön makinelerinin ucuna takılan kıvırma aleti olan difüzörü takınız. Daha sonra makineyi çalıştırınız ve saçlarınız kıvrılıncaya kadar bekleyiniz. Yalnız bu işlem sırasında saçlarınızı yakmamaya özen gösteriniz. Daha sonra ardı ardına saçlarınızı kavrayınız ve yukarıya doğru bastırınız. Saçınız kuruyuncaya kadar bu işlemi devam ettirmek zorundasınız. Saçlarınız kuruduğunda elde ettiğiniz doğal, hafif dalgalar sizi baştan yaratacaktır.

NOT: unutulmaması gereken şeylerden biride kullandığınız ürünlere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğal ürünler kullanmaya dikkat ediniz. Gerektiğinden fazla fön veya kurutma makinesini saçınıza uygulamayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git