Halsizliği Ne Geçirir - saglikdas.com

Halsizliği Ne Geçirir

Halsizliği Ne Geçirir
25 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.953 kez okundu.

Halsizliği Ne Geçirir?

Halsizlik, Sürekli yorgun hissetme halidir. Gün boyu sanki uykunuz var gibi esneyip duruyorsanız ve yatmak istiyorsanız sizde de halsizlik boy göstermiş durumda. Kurtulmak ise biraz çaba ile mümkün. Sizi yatağa bağlayan zincirleri kırmak ve yaşamın tadına varmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Halsizliği ne geçirir için cevap, bitkisel yöntemler, besin takviyeleri uygulanır. Bunlar uygulanıp geçmediğinde psikolojik olarak halsizsinizdir ve telkin yöntemlerine geçilir.

Halsizliği Ne Geçirir İşte Çeşitleri

Besin olarak halsizliği ne geçirir bakalım.

Portakal suyu içindeki B ve C vitaminleri ile enerjinizi çoğaltacak halsizliğinizi azaltacak. Özellikle günün erken saatlerinde içeceğiniz bir bardak portakal suyu tüm gün enerjik dolaşmanızı sağlayabilir. Yalnız aç karnına içmeyin midenizi rahatsız edebilir.

-Yoğurt tüketmek yorgunluğunuza iyi gelecek. Uykumu getirir ve daha kötü olmaz mıyım diye düşünenlere: ölçüsünde kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Fazlası tabiî ki de uyku yapacak.

Tavuk eti, kırmızı et ve fasulyenin içerdiği protein de halsizliğiniz için iyi olacaktır. Daha enerjik hissedeceksiniz.

Dışarıdan tüketeceğiniz fast food gıdalarını bir kenara atın ve evde her gün sebzelerle yapacağınız yemekleri tüketin. Öğün aralarında da mevsimlik meyveler yiyin. Özellikle C vitamini bakımından zengin olan limon, portakal, mandalina ve yeşillikleri tüketin.

Demir eksikliği olan bireylerde daima yorgunluk halsizlik ve bitkinlik görülür. Test yaparak demir miktarının yeterli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer yeterli değilse et ve balık ürünlerine haftada birkaç kez sofranızda yer verin. Böylece eksikliğini tamamlayacaksınız. Ayrıca demir eksikliği olan bireyler kafein içeren gıdalardan muhakkak uzak durmalıdır.

Bitkilerden de:

Ginseng halsizliğe iyi gelen gözde bitkilerdendir. Stres kaynaklı halsizliğe iyi gelir, fiziksel dayanıklılığı artırır.

Biberiye çayı kan dolaşımını hızlandırır. Böylece halsizliği giderir. Sindirim sorunlarını giderir. Ancak hamile ve emziren bayanların kullanmaması tavsiye edilir.

Gingko biloba, kan damarlarını genişleterek dolaşımı artırır ve halsizliği giderir. Hamile ve emziren bayanlar ile epilepsi hastaları kullanmamalıdır.

-Halsizlikle savaşırken semizotu, kuş otu, alfalfa, ısırgan otu, dulavrat otu sofralarınızdan eksik etmemeniz gereken diğer şifalı bitkilerdendir.

Diğer tavsiyelerden yararlanmak isterseniz aşağıda yer almaktadır.

Uykudan önce kola, çay, kahve gibi içeceklerden uzak durun. Unutmayın ki bunlar demir eksikliğinizi artırıyor ve daha çok halsizliğe neden oluyor.

Uykunuzu iyi almalısınız. Odada çalışan saat, telefon gibi aletleri kapatmalı ve başka odaya almalısınız. Sabah işe giderken sizi kaldıran saatiniz size dost değil düşman olabilir.

Banyo suyunuzu sıcak tutmayın. Banyodan sonra dayanabilirseniz mutlaka bir tas soğuk suyu dökünerek vücudunuzda şoklama yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git