Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer - saglikdas.com

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer
20 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.023 kez okundu.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

Hamilelik lekeleri nasıl geçer sorusu pek çok kadının doğum sonrası cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisidir. Hamilelik sonrası oluşan lekelerin bitkisel yöntemlerle tedavi edilmesi sonucu bu sorundan kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür. Hamilelik lekeleri doğum lekeleri olarak da bilinir. Bu lekeler en çok yüz ve karın bölgelerinde meydana gelir ve genellikle açık kahverengi bir tona sahiptir. Bu lekeler daha sonra bebekler ve anneler üzerinde kalıcı lekeler olmaya doğru ilerler. Hamilelik lekeleri nasıl geçer sorusuna cevap olarak çeşitli yöntemler aşağıda vereceğimiz maddelerde bulunmaktadır.

  • Hamilelik sonrası oluşan lekeyi temizlemek için ilk olarak o bölgeyi kesilmiş süt ile temizleyin. Bu yöntem hamilelik lekesinin azalmasını sağlar ve peeling etkisi yaratır. Buru ciltleri nemlendirmek için de ideal olan yöntemlerden birisidir.
  • Elinizde bulunan limon suyu ile cilt lekesinin üzerine temizleme işlemi uyguladığınızda bu bölgenin temizlendiğini göreceksiniz.
  • E vitamini ve Hint yağı ile oluşturacağınız bir maske ile  cilt lekesinin olduğu bölgeye bu maskeyi iki günde bir sürün. Özellikle yatmadan önce bu işlemi uygulayın ve sabahları uyandığınızda yüzünüzü temizleyin.
  • Çilek suyu,  salatalık suyu ve kayısı sürünü karıştırdıktan sonra bu maskeyi cilt lekelerinizin üzerine sürün. Özellikle göz altındaki lekeler için her gün eşit miktarda hazırladığınız karışımı uygulayın.
  • Yulaf ezmesi ile elma sirkesini lekelerin oluştuğu bölgelere yedirerek sürün. Bu uygulamadan sonra 15 – 20 dakika bekleyin ve durulayın.
  • Sarı renk hardal ve sütü eşit miktarda karıştırdıktan sonra geceleri lekelerin oluştuğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Daha sonra sabahları uyandığınızda bu bölgeyi ılık su ile durulayın.
  • Bir dilim soğan kesin ve yüzünüze sürün. Bu uygulama hamilelik lekelerinin büyük oranda azalmasını sağlayacaktır. Gün içerisinde bu uygulamayı iki kere gerçekleştirin.
  • Buğday tanesi ile balı eşit miktarda ayarlayarak karıştırın. Daha sonra bu karışımı lekelerin olduğu bölgeye sürün. Bu maskeyi biraz macun kıvamına getirmeniz daha iyi olabilir. Bu maskeyi uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyin ve durulanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git