Hamilelik Sivilceleri - saglikdas.com

Hamilelik Sivilceleri

Hamilelik Sivilceleri
25 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.108 kez okundu.

Hamilelik Sivilceleri?

Hamilelikte sorun olan şeylerden biride hamilelik sivilceleridir. Hormonların değişmesiyle vücutta farklı etkiler yaratabilir. Hormon dengelerinin bozulmasıyla stresiniz artabilir veya bu değişiklik yüzünden ciltte fazlasıyla yağlanma meydana gelir. Ciltte yağlanmayla birlikte sivilce sorunu baş göstermektedir. Bu çok normal bir durumdur. Endişelenmeye gerek yoktur. Hamilelikte ilaç kullanmak yasak olduğu için kesinlikle sivilce ilaçlarını kullanmayınız. Hamilelik sivilceleri diye anılan sivilceleri önlemek için cildinizi çok temiz tutmanız gerekmektedir. Kullanılması sorun olmayan kozmetik ürünlerini veya antibiyotik jelleri sizlere önerebilir. Ancak yapılması en uygun şey doğum uzmanınıza danışmanız gerektiğidir. Sivilceler için hangi yolu izlemeniz gerektiğini en doğru şekilde uzman doktorlardan öğrenebilirsiniz.

Hamilelik Sivilceleri Zararları Nelerdir?

Ancak size birkaç öneride bulunabiliriz. Gebelik döneminde bayanlarda çıkan sivilceleri dizginlemek için mutlaka günde 2 kere cildinizi çok güzel bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Cildinize uygulayacağınız ürünlerin kesinlikle yağsız olmasına önem gösteriniz. Ürünler yağsız nemlendiriciler veya losyonlar olabilir. Eğer sivilceniz çıktıysa kullanılan ürünlerin size ve bebeğinize zarar vermediğinden kesinlikle emin olunuz. Bu ürünü cildinize uygulayınız ve sivilceyi yok etmesini sağlayınız. Korkmamanız gereken bir konu olan hamilelik sivilceleri hormonlarınız düzene girdiği için ciltteki yağlanmalar azalacağından kendiliğinden yok olmaya başlar.

Size önereceğimiz birkaç tavsiye ise doğal maskeler veya doğal temizleyiciler. Evde yapacağınızı doğal ürünlerle cildinizi temizler, yağlanmayı önler ve sivilcelerin yok olmasını sağlar. Ancak kullanılan ürünler doğal olsa bile alerjiniz olduğu takdirde size ve bebeğinize zarar verebilir. Kullanırken alerjinizin olup olmadığını iyi araştırınız. En çok önerilen şey ise cildinize kesinlikle doğal ürünlerin uygulanması gerektiğidir. Unutmamanız gereken bir nokta ise doktorunuza danışmadan kesinlikle sivilceler için harekete geçmemeniz gerektiğidir. Dediğimiz gibi sorunlarınız bir dönem sonra geçecektir. Lütfen sivilceleriniz patlatmayınız. Leke kalmasına veya daha çok çoğalmasına neden olabilir. Bir şeyler uygularken lütfen dikkatli davranınız. Korumanız gereken bir yavrunuz ve sağlığınız söz konusudur. Hamilelik sivilcelerini çok fazla önemseyip sıkıntı yapmayınız. Çünkü bunlar geçici bir dönemde çıkan ve geçen sivilcelerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git