Hamilelikte Ağda Yapmak - saglikdas.com

Hamilelikte Ağda Yapmak

Hamilelikte Ağda Yapmak
5 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 5.616 kez okundu.

Hamilelikte Ağda Yapmak Faydaları ve Zararları

Ağda yapmak bayanlar arasında en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerindendir. Ancak hamile olan bayanlar ağda yapmak konusunda tedirginlik yaşayabilirler. Hamilelikteağda yapmak cilde ve bebeğe zarar verir mi? Hangi sıklıkla ağda yapılmalı? Gibisorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Hamilelikte Ağda Yapmanın Zararları

  • Pek çok kadının kullandığı ağda yaptırma yöntemini, hamileyken yapmak erken doğuma neden olabilmektedir. Bu nedenle hamileyken ağda yapmayı   doktora danıştıktan sonra düşünmelisiniz.
  • Hamilelik döneminizde diğer zamanlarda olduğundan daha hassas olan cildiniz, kıl köklerinin çekilmesi sırasında, daha fazla acı hissetmenize neden olacaktır. Bu bilinçle ağda yaptırmalısınız.

Hamilelikte Ağda Yapmanın Yararları

  • Ağdanın çok tercih edilmesinin sebebi tüylerin tamamını yok etmesi ve genital bölgelerin daha temiz hale gelmesini sağlamaktır. Hamlelikte de ağda yaptırmak, bu özellikleri olduğu için doğumun daha hijyenik olması ve bölgenin temizliği, açısından fayda sağlamaktadır.
  • Hamilelik döneminde tüy dökücü kremler yerine, ağda yaptırmak daha sağlıklıdır. Tüy dökücü kremler bebeğinize zarar verebileceği için hamileliğiniz boyunca önerilmemektedir.Hamilelikte ağda yapmak kullanacağınız en iyi epilasyon yöntemidir.

Hamilelik sırasında ağda yaptırmanın yarar ve zararlarını karşılaştırdıktan ve doktorunuzun önerilerini dikkate aldıktan sonra, ağda yaptırıp yaptırmayacağınıza karar vermelisiniz. Hamileliğiniz boyunca yapılan epilasyon uygulamasının daha kalıcı olması için ağda yaptırmak en iyi yöntemdir.

Hamilelikte Ağda Nasıl Ve Hangi Şartlarda Yapılır

Hamilelikte ağda yaptırmak isteyen bayanların öncelikle, ağda yapılırken oldukça rahat olması gerekmektedir. Yapılan işlemler sırasında annenin kendini kasması, bebeğin sağlığına olumsuz yönde etki edebilir.

Hamilelikte yapılan ağda, aslında normal zamanlarda yapılan ağdadan farklı değildir. Burada dikkat edilmesi gereken, hamileliğe bağlı cildi hassaslaşanannenin, rahat olması ve kasılma hareketleri yapmamasıdır.

Hamileliğinizin ilk aylarında evde her zamanki gibi ancak, daha dikkatli olarak kendiniz ağda yapabilirsiniz. Fakat 5. Ayını tamamlamış hamile bayanların, ağda salonlarına gidip bu işlemi yaptırması daha doğrudur. Önemli olan ağda yapma işleminin temiz ve steril bir ortamda yapılmasıdır.

Ağda yaptırmak istediğiniz güzellik salonlarının temiz ve steril olmasına çok dikkat etmelisiniz. Temiz olmayan ortamlarda yapılan ağda işlemi sırasında, mantar enfeksiyonu kaparak bebeğinizin hayatını tehlikeye düşürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git