Hamilelikte Cilt Bakımı - saglikdas.com

Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı
25 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.017 kez okundu.

Hamilelikte Cilt Bakımı Önemi

Hamilelikte asıl olan her şeyin doğalını tüketmektir. Tüketilen gıdaların işlenmemiş ve pakete girmemiş olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü doğal olmayan gıdaların tüketimi neticesinde, hem annenin hem de bebeğin sağlığı tehlikeye girer. Hamilelikte cilt bakımında da durum aynen bu şekildedir. Cilt bakım ürünlerinin ve makyaj ürünlerinin çoğu doğal değildir ve bebeğin gelişimini tehlikeye sokar. Bu sebeple doğal bakım ürünlerini cilde ve saça uygulamak daha uygundur. Doğal cilt ve saç maskeleri, evde, basit malzemelerle, çok rahat bir şekilde hazırlanabilir. Hamilelikte cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğini sizlere aşağıda sunduk. Sunulan basit tariflerle cildiniz berrak ve taze görünümünü her daim koruyacaktır.

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Hamilelikte yaşanan en büyük cilt sorunlarından biri kuruluktur. Kuru ve mat bir görünüm alan cildin sürekli olarak neme doyurulması gerekir. 5 adet taze çileği az bir miktar sütle karıştırıp eziniz. Bu karışımı cildinize hafif hareketlerle sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyiniz. Ardından cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde cildin nem dengesi korunacaktır.
  • Cildin canlı ve parlak görünmesi için şu basit tarifi uygulayabilirsiniz. Bir adet bütün limonu robottan geçirin. Üzerine kremsi kıvam elde edinceye kadar su dökün ve karıştırın. Karışımı cildinize uygulayıp 5 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile temizleyin.
  • Muz ve süt sayesinde yumuşacık bir cilde sahip olmak mümkündür. Yarım muzu bir kapta iyice ezin ve kremsi kıvamı bozmadan üzerine süt ilave edin. Bu karışımı cildinize uygulayın ve 10 dakikanın ardından cildinizi temizleyin.
  • Eğer cildiniz yağlıysa, hamilelik döneminde yaşanan hormonsal değişimler neticesinde cilt yapınız bozulabilir. Cildinizi şu karışım ile arındırıp besleyebilirsiniz. 1 adet yumurta beyazını, yarım salatalığı, yarım avokadoyu ve bir miktar sütü bir kapta toplayın ve direkt olarak robottan geçirin. Karışımı kapalı bir kaba koyup buzdolabında 30 dakika kadar bekletin. Daha sonra buzdolabından alın ve cildinize uygulayın. Cildinizde de 30 dakika beklettikten sonra, ılık su ile temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git