Hamilelikte Lazer Epilasyon - saglikdas.com

Hamilelikte Lazer Epilasyon

Hamilelikte Lazer Epilasyon
25 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.065 kez okundu.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Önemi

Pek çok bayan, lazer epilasyon yöntemi kullanarak tüylerinden kurtulmak ister. Özellikle hamilelik döneminde, istenmeyen tüylerden kurtulmak için, lazer epilasyon yöntemi kullanmayı düşünebilirsiniz. Ancak hamilelikte lazer epilasyon yaptırmak, bebeğin sağlığını olumsuz etkileyeceğinden önerilmemektedir. Özellikle gebeliğin ilk 3 ayı lazer epilasyon için kesinlikle uygun değildir. Hamilelikte lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez. Bu işlemi doğum sonrasına ertelemelisiniz. Böylelikle bebeğinizin büyüme ve gelişmesine herhangi bir zarar vermemiş olursunuz.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

Lazer epilasyon yaptıran ve yaptırmayı düşünenlerin, hamilelik gibi özel bir dönemde bu işlemi yapmaması önerilmektedir.Hamileliğiniz sırasında lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız, sizi takip eden doktorunuzla bu konuyu uzun uzun konuşmalı ve zararları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bizim size tavsiyemiz hamileliğiniz boyunca lazer epilasyondan kaçınmanız ve eğer lazer epilasyon düşünüyorsanız, bu işlemi doğum sonrasına ertelemeniz yönündedir. Merak edenler için hamilelik sırasında yapılan lazer epilasyon işlemi, diğer zamanlarda yapılan lazer epilasyon işleminden farklı değildir. Ve 6 seans süreyle uygulanılarak, tüylerin yok olmasısağlanmaktadır. Hamilelik sırasında lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler için, hamilelik sürecinde lazer epilasyonun zararlarını sizler için hazırladık.

Hamilelikte Lazer Epilasyonun Zararları

  • Lazer epilasyonun bir takım yan etkileri vardır. Lazer epilasyonun oluşturduğu yan etkiler, hamile olan bayanlarda en üst seviyelerde kendini gösterebilir.
  • Hamilelik esnasında yapılan lazer epilasyonun bir diğer önemli zararı da, kalıcı cilt lekelerinin oluşmasıdır. Bunun nedeni ise lazer ışınlarının değişen hormonlarla birleşmesindendir.
  • Hamile bayanlara lazer epilasyon yapılırken, verilen ışınlar bebeğe zarar verecek boyutta değildir. Ancak bebeğin büyüme ve gelişmesine zarar verebilmektedir.
  • Deriden giren zararlı ışınların ve diğer maddelerin, az da olsa bebeğe zarar verme etkisi vardır.
  • Lazer epilasyon sonrasında yaşanan ağrılı ve acılı durum, bebeğinde etkilenmesine neden olabilmektedir.

Hamilelikte Lazer Epilasyon İçin Öneriler

Lazer epilasyon yöntemi, normal zamanlarda oldukça sık kullanılsa da hamilelik önemli ve her durumda dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Bu nedenle normal zamanlarda bile fayda ve zararları yönünden araştırılması gereken lazer epilasyon işlemi, hamilelik süresince kesinlikle yapılmamalı ve doğum sonrasına ertelenmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git