Hande Polat Saç Uzatma Formülü - saglikdas.com

Hande Polat Saç Uzatma Formülü

Hande Polat Saç Uzatma Formülü
26 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.083 kez okundu.

Hande Polat Saç Uzatma Formülü?

Saç uzatmak sadece işi zamana bırakmak demek değildir. Saçın düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Gerekli bazı takviye maddelerle saçın dayanıklılığı arttırılmalıdır. Çünkü saç uzadıkça daha çok kırılır ve dökülmeler artar. Ayrıca düzenli olarak kuaföre gidilmeli ve gereken düzeltmeler yaptırılmalıdır.

Saç uzadıkça bakımı da artar. Düzenli olarak yapılan saç maskeleri sayesinde saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzar. Saç maskelerini isterseniz kuaförünüzde yaptırabilirsiniz. Ya da piyasada satılan saç maskelerinden satın alarak saç bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Biz ise evde doğal maskelerle yapabileceğiniz saç maskelerini öneriyoruz.

Hande Polat Saç Uzatma Formülü ve Tarifi

Aktarlar derneği genel başkan yardımcısı olan Hande Polat, birçok Tv programında, değerli tariflerini insanlarla paylaşmaktadır. Son olarak Derya Dünyası adlı programda ise saç uzatma hakkında görüşlerini sunmuş, saç uzatmaya yardımcı olacak bir maske tarifi vermiştir. Hande Polat saç uzatma formülünü biz de sizler için tekrar hazırladık.

Saç Uzatmaya Yardımcı Maske Tarifi

Malzemeler

  • Badem yağı ( 500 ml. )
  • Çörekotu yağı ( 50 ml )
  • Ceviz yağı ( 50 ml. )
  • Hint yağı ( 500 ml. )
  • Jojoba yağı ( 500 ml. )

Hazırlanışı

Bol malzemeli maske için gerekli olan tüm bitkisel yağları bir kapta toplayınız. Yağları tahta bir kaşık yardımıyla güzelce karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı muhafaza etmek için kapalı bir kabın içine koyunuz. Bu yağı haftada bir kez saçlarınıza sürünüz. Sürme işlemi esnasında saç diplerinize, parmak uçlarınızla, dairesel masaj yaparak kılcal damarlardaki kan akışını uyarmanızda fayda vardır. Maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra bir müddet beklemenizi tavsiye ediyoruz. Ardından saçlarınızı temizleyebilirsiniz.

Bu maskeyi 6 ay boyunca kullanmanız sizin için faydalı olacaktır. Saç uzatma sürecinde saçlarınızın beslenmesine yardımcı olacak olan bu maskeyi bittikçe tekrar yapınız. Eğer saçlarınız aşırı yağlı ise bu maskeyi çok sık olarak kullanmayınız. 2 haftada 1 kez kullanım, yağlı saçlara sahip kişiler için yeterli olacaktır. Maskenin içindeki etkin vitaminler ve mineraller sayesinde saçlarınız ışıldayarak uzayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git