Hande Polat Sivilce Maskesi - saglikdas.com

Hande Polat Sivilce Maskesi

Hande Polat Sivilce Maskesi
26 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.444 kez okundu.

Hande Polat Sivilce Maskesi?

Hande Polat, aktarlar derneği genel başkan yardımcısıdır. Bu işe yıllarını veren Hande Polat’ın birçok kitabı vardır. Kitaplarında birçok tarifi okurları ile paylaşmıştır. Ayrıca Polat, çeşitli Tv programlarında da alternatif tıp kürlerini ve doğal kozmetik ürünlerini Türk halkı ile paylaşmaktadır.

Sivilceler, en büyük ve en yaygın cilt sorunları olarak gösterilebilir. Sivilceler genellikle ergenlik döneminde olan kişilerde ve yağlı bir cilde sahip bireylerde sıklıkla görülür. Tedavi süreci zor ve uzun olan sivilceleri, çeşitli doğal maskelerle iyileştirmek mümkündür. Fakat bu maskelerin düzenli olarak kullanılması şarttır. Birkaç kullanımdan büyük neticeler almak mümkün değildir.

Hande Polat sivilce maskesi tarifleri sayesinde, doğal yollardan sivilcelerinize veda edeceksiniz. Ekonomik olarak da uygun olan bu maskeler sayesinde cildinize hiçbir kimyasal madde de değmemiş olacak.

Hande Polat Sivilce Maskesi Tarifi ( 1 )

Malzemeler

  • Limon yağı ( 10 damla )
  • Pirinç kepeği ( 2 tatlı kaşığı )
  • Baobab Yağı ( 10 cc. )
  • Shea Yağı ( 100 gram )
  • Kantaron yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı

Başlangıç olarak tüm malzemeleri cam bir kaseye koyun. Daha sonra benmari usulü ile malzemeleri eritin. Bu işlem homojen bir karışım elde etmek için gereklidir. Benmari usulü ile yağları erittikten sonra hava almayacak bir kavanoza yağları koyun ve buzdolabında muhafaza edin. Elde ettiğiniz kremi günde iki defa kullanabilirsiniz. Bu krem sadece sivilcelere iyi gelmez; ayrıca güneşin neden olduğu cilt lekeleriniz de giderek yok olur. Krem bittikten sonra tekrar yapabilirsiniz. Sivilceleriniz tamamen kayboluncaya kadar bu karışımı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Hande Polat Sivilce Maskesi Tarifi ( 2 )

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı gül suyu
  • 1 tatlı kaşığı sirke 1 çorba kaşığı beyaz kil
  • 1 çorba kaşığı argan yağı
  • 1 çorba kaşığı beyaz kil

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kapta toplayın ve karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze narin hareketlerle sürün. 10 dakika bekledikten sonra maskeyi yüzünüzden temizleyin. Ardından nemlendirici sürün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git