Havuçlu Saç Maskesi - saglikdas.com

Havuçlu Saç Maskesi

Havuçlu Saç Maskesi
13 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.773 kez okundu.

Havuçlu Saç Maskesi Yapılışı

Saçları kısa olan bayanlar sinameki kürüne ek olarak hazırlayacağımız,havuçlu saçmaskesini de uygulayabilirler. Saçlarınıkısa sürede uzatmak isteyen bayanların işine çok yarayacak olan bu tarif sayesinde, kısa sürede saçlarınız uzayacak ve gerekli saç bakımı da yapılmış olacak.

Bu maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 3 su bardağı su
  • 2 tane soyulmadan kullanılacak havuç
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı
  • 1 adet yumurta

Saçlarınız çok seyrek ya da gür ise malzeme miktarını azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz. Bu maskeyi hazırlamak için ilk olarak havuçları kabukları ile birlikte rendeleyiniz. Diğer yandan da üç su bardağı suyu kaynatın. Kaynattığınız suyun içine rendelediğiniz havuçları ilave ediniz. Bu maskeyi 15 – 20 dakika daha kaynatın ve soğuması için bekletin.

Havuçlu saç maskesini soğumaya bırakın. Yumurta ve zeytinyağını da ekleyin. Tüm malzemeleri bir kaba aktarın ve çatal yardımıyla çırpmaya başlayın. Bu işlemleri tamamladıktan sora maskeniz hazır olacaktır.

Maskenizi tamamladıktan sora karışımı püskürtmeli bir kaba aktarın. Ardından maskenizin karışması için şişeyi çalkalayınız. Daha sonra şişenin içindeki maskenizi saç köklerine sıkmaya başlayın. Saç kökleriniz tamamen ıslandıktan sonra kalanını saç tellerinizi de sıkın. Sonrasında tüm saçınıza streç filme sarın ve bir süre bekletin.

Bu maskeyi saçlarınızda 1 ila 3 saat aralığında bekletebilirsiniz. Eğer saçınızda duran maskeden rahatsız olmuyorsanız, bu süre daha da artabilir. Saçlarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız bu maskeyi haftada 2 defa saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızın için gerekli olan tüm besinler, havucun içerisinde yer almaktadır. Havucun içeriğinde yer alan A, C, E ve diğer vitaminler, saçlarınız için gerekli olan bir çok maddeyi de beraberinde getirir. Bunların arasında demir, potasyum, yağ, magnezyum, fosfor sodyum, protein, folik asit, keratin gibi. Bu sayede saçlar her zamankinden daha sağlıklı ve güzel bir görünüme ulaşır.

Bu maske sayesinde hayalinizdeki dolgun, yumuşak ve parlak, saçlara sahip olabilirsiniz. Bu maskeyi uygulayıp sevdiklerinize de tavsiye ederseniz siz ve sevdikleriniz daha sağlıklı saçlara kavuşacaktır. Saçlarınızı için gerekli olan her şey, havuç maskesinde yer almaktadır. Bu yüzden piyasadaki diğer ürünleri kullanmamanız tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git