Her Cilt Tipine Uygun Maske - saglikdas.com

Her Cilt Tipine Uygun Maske

Her Cilt Tipine Uygun Maske
26 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.305 kez okundu.

Her Cilt Tipine Uygun Maskenin Yapılışı

Kadınlar için ciltleri çok önemlidir. Kadınlar herşeyden ziyade güzelliklerini ciltlerinden almaktadırlar.Her geçen zaman ise kadınların ciltlerinin düşmanlarıdır. Cildin zamanı daha sağlıklı olarak geçirmesini sağlamak önemlidir. Cildin birden fazla minerallere ihtiyacı vardır. Cilt beslenme sırasında öncelikli olmadığı için vücut tarafından ölüme terkedilir. Bu nedenle kadınlar ciltlerini koruyabilmek ve daha güzel bir görünüme sahip olmaları için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Cilt Maskeleri de bunlardan biridir. Kadınlar cilt maskeleri ile ciltlerini korumaya çalışmaktadırlar. İyi bir cilt maskesi etkisini kısa sürede gösterebilir.  Cilt maskeleri ciltte ki kirli gözenekleri temizleyen ve aynı zamanda cildi nemlendirip yumuşatarak cildi daha iyi bir hale getirme yöntemidir. Mevsim değişimlerinde ,  cildin nemsiz kalıp kuruduğu zamanlarda  cilt temizlenilmesine ihtiyaç duyulur. Böyle zamanlarda cilt maskeleri  kullanılarak cilt daha iyi bir görünüme sahip olurken,kişiye de  daha  sağlıklı ve genç bir görünüm sağlar. Cilt maskelerine ulaşmak ya da cilt maskesi yapmak çok pahali bir uygulama değildir. Evlerim mutfaklarında bulunan malzemeler ile birlikte yeterli bilgiye sahip olunduğunda cilt maskesi yapmak masrafsız ve oldukça kolaydır.

Ciltler için çok çeşitli cilt maskeleri mevcuttur. Salatalık maskesi, bal maskesi ve yumurta  maskesi gibi çok fazla cilt maskesi bulunmaktadır. Ancak, bütün maskeler herkesin cildine uygun değildir. Cilt maskesi kullanan kişiler ciltlerine en uygun maske türünü bulmak zorundadır. Kullanacak kişiler ciltlerinin yağlı veya kuru olmasına göre cilt maskesi bulmak zorunda kalabiliyorlar. Bunun nedeni bazı ürünlerin içeriklerinin cilt tipleri ile uyumsuz olmasıdır. Hiçbir yan etkisi olmayan ürünler ile de her cilt tipine uygun maske yapılabiliyor. Bu maskelerin içinde cilde zarar veren bir içerik bulunmaz. Sadece her cildin ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri sağlar.

Her cilt tipine uygun maske tarifi ve içeriği

  • 1 çorba kaşığı kadar bal
  • 2 çorba kaşığı kadar yulaf
  • 1 çorba kaşığı kadar havuç suyu
  • 1 çay kaşığı kadar yoğurt
  • 1 çay kaşığı kadar havuç yağı

İlk önce yulafı iyice ezin, daha sonra bütün malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırlanan karışımı direkt cildinize yerleştirin. 15 dakika bekledikten sonra  maskeyi çıkarın ve cildinizi ılık suda yıkayın. Haftada bir kez bu maskeyi uyguladığınızda cildinizdeki farkı kısa sürede farkedebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git