Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.476 kez okundu.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır? Diye merak edenler için; Hindistan cevizi yağını makyaj temizleyicisi olarak kullanabileceğiniz gibi, el ve tırnak bakımınızda, cilt ve saç bakımınızda da, rahatlıkla kullanabilirsiniz. İçeriğinin tamamen doğal olması nedeniyle hiçbir zararı bulunmayan Hindistan cevizi yağını, evinizde hazırlayacağınız kolay tariflerle uygulayabilirsiniz.

Vücudunuzu arındırmak ve cildinize bakım yapmak için, pek çok faydalar sağlayan bu mucize ürünü, çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirmek İçin: Hindistan cevizi yağı özellikle cildinizdeki sert bölgeler için çok iyi bir nem kaynağıdır. Dirsek ve topuklarınıza bakım yapmak için kullanabilirsiniz. Yağ asitlerini cildinizde muhafaza ederek etkili bir nemlendirme sağlamaktadır.

Tırnak Bakımınız İçin: Hindistan cevizi yağı ile yumuşak ve pürüzsüz ellere kavuşmak mümkündür. Özellikle manikür yapmadan bir gece önce tırnak kenarınızdaki etleri yumuşatmak için Hindistan cevizi yağı sürüp bekletebilirsiniz. Sabah olunca kolayca manikürünüzü yapabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımınız için: Hindistan cevizi yağı ile göz çevrenizde oluşan kırışıklıkları yok edebilir ve uzun süreli kullanımlarda kırışıklıklardan tamamen kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gerekken gece yatmadan önce 5- 6 damla Hindistan cevizini bir pamuk yardımıyla gözlerinize uygulamaktır.

TıraşKremi Olarak: Özellikle hassas cilde sahip olan erkekler için, bir pamuğa 5- 6 damla Hindistan cevizi damlatıp,tıraş sonrası cildinize uyguladığınızda yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yumuşacık Dudaklara Sahip Olmak İçin: Dudaklarınızda oluşan kuruluk ve çatlakları gece yatmadan önce, dudaklarınıza süreceğiniz 1 damla Hindistan cevizi yağı ile kolayca giderebilirsiniz.

Bunların dışındaHindistan cevizi yağı nasıl kullanılır? Bu uygulamaların dışında Hindistan cevizini evinizde hazırlayacağınız bazı karışımlara ekleyerek te kullanabilirsiniz.

Makyaj Temizleyicisi Olarak

  • 1 kaşık Hindistan cevizi
  • 1 kaşık su

Hindistan cevizi yağı mikrop öldürücü etkiye sahiptir. Aynı zamanda zengin bir nem kaynağı da olduğundan makyaj temizlerken, cildinize bakım yapmanızı da sağlayacaktır. 1 kaşık suya 1 kaşık Hindistan cevizi yağı karıştırarak makyaj temizliğiniz içinkullanabilirsiniz.

Yüzünüze Peeling Yapmak İçin

  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Cildinizin kadife gibi yumuşak ve pürüzsüz bir hal alması için, kabartma tozu ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp yüzünüze uygulayın. 10 -15 dakika bekletip durulayın. Yüzünüzün ipek gibi olduğunu göreceksiniz.

Vücut Peelingi Yapmak İçin

  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi
  • 1 yemek kaşığı şeker

Şekerle Hindistan cevizini eşit ölçülerde karıştırarak, vücudunuza uygulayabilirsiniz. Bu karışımı istediğiniz miktarda çoğaltarak ta kullanabilirsiniz. Etkili bir vücut peelingi olduğu gibi ayaklarınıza uygularsanız, mantar oluşmasını da engelleyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git