Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları - saglikdas.com

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları
4 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.384 kez okundu.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Bitki yağları içerisinde saça en çok yararı dokunanların başında Hindistan cevizi yağı gelmektedir. Hindistan cevizi yağının saça faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Saçlarımıza canlılık katan, hacim kazandıran ve saçımızın parlaklığını arttıran Hindistan cevizi yağının saça faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Saç köklerini güçlendirirken saçlarımızın da daha hızlı uzamasını sağlar.
  • Saç köklerinin yanında saç tellerini de güçlendirir. Saç tellerimizde oluşacak kopmaları mümkün olan en az seviyeye indirir.
  • Mat saçlar, birçoğumuzun dert ettiği ve çözüm bulmakta zorlandığı bir saç sorunudur. Hindistan cevizi yağı, saçlarımızın mat görüntüsünü ortadan kaldırır, daha parlak bir görünümü saçlarımıza kazandırır.
  • Saç diplerimizde, özellikle derimizde gerekli yağ ve nem miktarının olmaması; saç derimizde mantar oluşmasına neden olur. Hindistan cevizi yağı, gerekli nemi saç derimize sağlayarak saç derimizde oluşabilecek mantarları engeller.
  • Saç derisindeki kuruluk, saçlarımızda kepek oluşumuna neden olur. Hindistan cevizi yağı, saç derimizdeki kuruluğu önleyerek saçlarımızda kepek oluşumunun önüne geçer.
  • Koparak saç dökülmeleri, bayanların saçlarıyla ilgili en çok yaşadıkları problemlerden birisidir. Hindistan cevizi yağıyla saç tellerinizin koparak dökülmesinin önüne geçersiniz.
  • Saç tellerimiz ve derimizin arasında barınan mikroplardan saçlarımızı arındırır. Böylece saçlarımız daha da hızlı uzayacaktır.
  • Saçlarımızı soluk görüntüsünden kurtararak daha da parlak görünmesini sağlar.
  • Saçlarımızı oldukça yumuşatarak çatallaşmış saçların önüne geçer.

Yazımızın sonunda saçlarınıza düzenli olarak uygulayabileceğiniz Hindistan cevizi yağı kürünü veriyoruz:

Hindistan Cevizi Yağı Kürü

 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 tane yumurtayla hazırlanan bir kürdür. Yumurta bir kap içerisine kırılır ve üzerine Hindistan cevizi yağı dökülerek iyice karıştırılır. Sonrasında karışım, saç diplerine ve saç tellerine iyice yedirilerek sürülür. Yaklaşık 30 dakika beklendikten sonra saçlar ılık suyla yıkanır. Bu karışımı haftada bir defa saçlarınıza uygulayınız. Bu maskeyi düzenli olarak uygulayarak yıpranmış saçlardan kurtulur, daha hacimli, dolgun ve parlak saçlara sahip olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git