Hint Kınası Saça Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Hint Kınası Saça Nasıl Yapılır

Hint Kınası Saça Nasıl Yapılır
27 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 3.035 kez okundu.

Hint Kınası Saça Nasıl Yapılır?

Kimyasal içerikli saç boyalarını kullanmak istemeyen bayanlar için hint kınası saça renk verme açısından ideal bir madde. Saçlarınız hem sağlıkla parlayacak hem kimyasal boyalar gibi yıpratmadan saçınıza renk verecek. Hint kınası saça nasıl yapılır adlı yazımızda hint kınasını saçınıza nasıl sürmeniz gerektiğiyle ilgili bilgiler yer almaktadır.

Hint Kınası Saça Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • Seçtiğiniz renkteki hint kınasını saç uzunluğunuza göre yeterli miktarda almanız gerekecek. Saçlarınız omuz hizasında veya daha kısa ise 1 paket yeterli olurken daha uzun ise 2 paket hint kınasına ihtiyaç duyacaksınız.
  • Aldığınız hint kınasını bir kaba boşalttıktan sonra üzerine bir miktar limon suyu ilave ederek karıştırın. Karışım krem kıvamında olmalı ne çok akışkan ne de çok katı durmalıdır. Limon suyu eklediğiniz hint kınası karışımına 1 tatlı kaşığı badem yağı ilave edin ve tekrar karıştırın. Böylelikle hint kınamız hazır duruma gelmiş oldu. Kapalı bir kapta gün 1 gün boyunca bekletildikten sonra ertesi gün saçın boyanması daha verimli bir sonuç alınması bakımından önemlidir.
  • Hazırladığınız hint kınasını saçınıza sürmeden önce mutlaka eldiven giymeniz gerekmektedir. Saçınızın her bölgesine hint kınasını sürdükten sonra 1 saat boyunca bekletin ve ardından ılık su ile durulayın.
  • Hint kınasını saçlarınıza 2 ay aralıklar ile uygulayabilirsiniz. Hint kınası saç tellerinizi güçlendirir ve saç derinizin rahat bir şekilde nefes almasını sağlar. Hint kınası ayrıca saç derisindeki yağ oranını dengeleyerek yağlı saçlardan yakınan bayanlar için de alternatif bir yöntemdir.
  • Saçlarınızı daha koyu tonlarda boyama gibi bir isteğiniz var ise hint kınasına karıştırmak üzere limon suyu yerine soğan kabuğu suyu koyarak kullanabilirsiniz. Limon suyu saçı daha çok kızıllaştırmak ve saç rengini açmak için kullanılması uygun olan bir maddedir. Saçlarınızın yıpranma sorunu var ise hazırladığınız hint kınasına badem yağı ile birlikte az miktarda da zeytinyağı ilave ederek saçınızı boyarken aynı zamanda bakım da yapmış olursunuz. Hint kınası saçı güçlendirir, parlamasını ve canlı durmasını sağlarken hacimli ve bakımlı saçlara kavuşursunuz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git