Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır
27 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.140 kez okundu.

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj işlemi, çok özel durumlar haricinde 15 dakikayı aşmamalıdır. Makyajda önemli olan en kısa sürede en uygun etkiyi elde etmektir. Makyajın amacı, kişiyi daha güzel, alımlı çekici ve tatlı göstermektir. Fakat bu iş için saatler harcamaya gerek yoktur. Ayrıca makyajı çok kısa tutmak da o kadar uygun değildir. Bu yazıda sizlere hızlı makyaj nasıl yapılır anlatacak, 15 dakikalık makyajdan 2 dakikalık makyaja kadar olan kısa süreli makyajların uygulanışlarını açıklayacağız.

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır ve Makyaj Uygulama Çeşitleri

  • 15 Dakikalık Makyaj Uygulaması: Uzun süre etkisini koruyabilen bu makyaj uygulamasını açıklamaya fondöten kullanmayla başlayalım. Fondöteni göz altından başlayarak dairesel hareketlerle tüm yüzünüze yedirin. Bu iş için fondöten süngerini kullanabilirsiniz ya da parmaklarınızla da fondöten sürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Makyajın en önemli noktalarından biri de kaşlardır. İlk olarak kaşlarınızı aşağıya doğru tarayın ve gerekli kesme ve kalemle çizme işlemlerini gerçekleştirin. Ardından kaşlarınızı tekrar eski haline gelecek şekilde tarayın. Göz makyajınız yapmak ince bir iştir. Göz kapağınızı açık renkli bir farla boyadıktan sonra alt kısmı da kalemle çizin. Dilerseniz eyeliner da sürebilirsiniz. Kirpiklerinizde ise suya dayanıklı maskara kullanabilirsiniz.

Ruj tercihinizi doğal renklerden yapın.

  • 5 Dakikalık Makyaj Uygulaması: Fondöten sürme işlemini teninizin tamamına uygulamayın. Sadece gerekli yerlere sürün. Ruj tercihinizi ve allık tercihinizi doğal ve hafif renklerden yana kullanın. Göz kapaklarınızın hem altına hem de üstüne kalem farı sürün.
  • 2 Dakikalık Makyaj Uygulaması: BB kremlerini yüzünüzün tamamına ve boynunuza iyice sürün. Bu uygulama ile makyajın büyük bir çoğunluğunu kısa sürede gerçekleştirmiş olacaksınız. Ardından göz makyajına geçin. Sadece tek kat sürülen rimel ile doğal ve çekici bir görüntü elde edin. Bronzlaştırıcı etkisi olan jeli dudaklarınıza, yanaklarınıza ve göz kapaklarınıza sürün. Bu basit uygulamalar yaklaşık 2 dakika da sürmektedir. 2 dakikada bile gayet doğal ve estetik görünen bir makyaja kavuşmanız mümkün. Yalnız bu kadar kısa sürede etkili makyaj elde etmek için bir müddet pratik yapmanız gerekebilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git