Hızlı Saç Uzatma Formülleri - saglikdas.com

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Hızlı Saç Uzatma Formülleri
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.714 kez okundu.

Hızlı Saç Uzatma Formülleri Nelerdir?

Bayanların saçlarıyla ilgili olarak yaşadıkları en büyük problemlerden birisi de kestirdikten sonra saçlarının hızla uzamamasıdır. Bu durum, bayanlar için önem arz eden özel günlerde (düğün, nişan, özel davetler… vs.) onlar için büyük problemler yaratmaktadır. Uzmanlar, saçların hızlı bir şekilde uzamasına yönelik olarak birçok doğal yöntem önermektedir. Bu yazımızda saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmanız konusunda kesin sonuçlar veren hızlı saç uzatma formüllerini bulacaksınız. Saçlarınız için en etkili kürleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Sinemaki Kürü:  Bu kür; sinemaki, badem yağı, çam terebentin, bepanthen ampul, evigen kapsül ve bemiks ampül ile yapılmaktadır. 1 çay bardağı suyu kaynatıyoruz ve içerisine iki tutam kadar sinemaki yaprağını atarak bir süre demlenmesini bekliyoruz. Sonrasında yaprakları süzerek suyun içerisine 10 damla kadar çam terebentin yağını, bir ampül bepantheni, 1 tatlı kaşığı badem yağını, bir kapsül bemiksi ve bir kapsül evigeni ekliyoruz. Elde edilen karışımı, fısfıslı bir şişenin içerisine koyuyoruz. Saçlarımıza fısfısı sıkmadan önce şişeyi iyice çalkalayarak karışımı saç diplerimize kadar ellerimizle yediriyoruz. Bu şekilde 3 saat kadar bekledikten sonra saçlarımızı ılık suyla yıkayabiliriz. Bu kürü, 2 ay boyunca haftada 1 defa saçlarınıza uygulayarak saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasınız sağlayabilirsiniz.

Tarçın Kürü: 2 yemek kaşığı bal, 1 tane yumurta, 1 yemek kaşığı tarçın ve 2 yemek kaşığı kadar dul avrat otu yağı ile yapılan bir kürdür. Bütün malzemeleri bir kap içerisinde birbirlerine özleri geçene kadar iyice karıştırın. Sonrasında karışımı mikrodalga fırında bir süre ısıtın. Kürü saçlarınıza uygulamadan önce saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirin. Daha sonra karışımı masaj yaparak saç diplerinize uygulayın. Uygulama sonrası saçlarınızı streçle kapatın. Bu şekilde 1 saat bekledikten sonra  saçlarınızı ılık suyla yıkayınız. Kürü haftada 2-3 defa saçlarınıza uygulayın.

Hardal Kürü: 1 kaşık şeker, 2 kaşık toz hardal, 1 tane yumurta sarısı ve 2 kaşık zeytinyağı ile hazırlanan bir kürdür. Malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın. Sonrasında karışımın üzerine bir bardak sıcak su ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerinize yedirin. Saçlarınızı streçle kapatarak 1 saat bekleyin. Sonrasında saçlarınızı sıcak suyla durulayabilirsiniz. Maskeyi hafta 1 defa olmak üzere 4 ay boyunca saçlarınıza uygulayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git