Hücre Yenileyici Maske - saglikdas.com

Hücre Yenileyici Maske

Hücre Yenileyici Maske
27 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.163 kez okundu.

Hücre Yenileyici Maske Önemi

Hücre yenileyici maske cildinizi ölü hücrelerden ve tıkalı gözeneklerden temizlemektedir. Cilt gözenekleriniz tıkalı ise cildinizi yorgun hissedersiniz. Hücre yenileyen maskeyi doğal olarak evde hazırlayarak uygulamanız cilt gözeneklerinin açılmasını ve hücrelerin yenilenmesi ile ferahlık ve tazelik, güzellik kazandırır. Cilt hücrelerinizin yenilenmesi için bir adet bıldırcın yumurtasını bir tane rendenin ince yerinde rendelenmiş ya da blendırda ezilmiş salatalık ile karıştırın. Göz çevresine sürmemeye dikkat ederek yüzünüze maskeyi uygulayın. Yirmi dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Hücre yenileyici maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Cildiniz hassas ise maskenin yüzünüzde bekleme süresini azaltabilirsiniz. Hücre yenileyici maske ile ölü hücrelerden cildiniz temizlenerek yumuşak canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Aynı zaman da cilt lekelerini için de kullanılabilir.

Hücre Yenileyici Maske Tarifi

Yüzünüzün ölü hücrelerden arınarak sağlıklı ve parlak görünmesi için:

  • Bir yemek kaşığı badem yağı
  • Bir yemek kaşığı zeytinyağı
  • Bir yemek kaşığı gül yağı
  • Bir yemek kaşığı çinko oksit kremi

Malzemeleri karıştırarak cildinize sürün. Yirmi dakika bekleyin ve önceden demleyip ılıttığınız papatya çayı ile yüzünüzü yıkayın. Hafta da 1 kez bu bakımı yüzünüze yaparak cildinizin temizlenerek sağlıklı ve bakımlı bir görünüm almasını sağlar, cildinizin nefes aldığını hissedersiniz.

Dışarı çıktığınızda şehrin havası, egzoz dumanları, güneş ışınları, rüzgarın savurduğu toz, karbon monoksit gelip yüzünüze yapışır. Sabun ve su ile bir süre yüzünüzün temizliğini sağlayabilirsiniz ama gözeneklerin içine dolan mikroplar dışarı atılamaz zamanla siyah nokta dediğimiz ölü hücre ve kir oluşumuna neden olur. Günlük olarak sabun, temizleme sütü nemlendirici kullanmanızın yanında peeling özellikli doğal ve kolay hazırlayabileceğiniz maskeler ile cilt bakımınızı haftalık olarak rutin bir şekilde yapmanız cildinizin genç, sağlıklı, temiz, parlak ışıltılı ve yumuşak olmasını sağlar. Cildinizi temiz tutmanız ile mikropların cilt yüzeyinden vücut içine nüksetmesine engel olur. Cilt temizliği ile vücut sağlığınızı da korumanız mümkün. Cilt tipinize uygun doğal ve bitkisel içerikli hücre yenileme özelliği olan maskeleri kullanarak cilt bakımınıza gereken özeni gösterin. Sağlıklı ve zinde hissettiğinizi göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git