İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Tedavisi - saglikdas.com

İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Tedavisi
20 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.606 kez okundu.

İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Tedavisi

Topuk dikeni aşırı ayakta kalma, uzun yürüyüşler ve kötü ayakkabı alışkanlıklarına bağlı bir tür ayak hastalığıdır. Topuk dikeninin en belirgin şikâyeti ağrıdır. Bu ağrı özellikle sabahları daha fazla hissedilir. İlk zamanlarda hasta ayağının üzerine basamaz. Sivri ve ince bir kemik çıkıntısı olan topuk dikeni, hastanın yürümesini zorlaştırır.

İbrahim Saraçoğlu size ıstırap veren bu hastalığın, bitkisel topuk dikeni tedavisini açıkladı. Bu yöntemler sayesinde topuk dikeninizden acı çekmeden ve para harcamadan kolayca kurtulabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun ilk tedavi yöntemi oldukça basittir. Tedavi sırasında yanınızda olması gereken tek şey 3 kaşık siyah kuru üzümden ibarettir. 3 kaşık siyah kuru üzümü havanda iyice ezdikten sonra kuru üzümleri gazlı beze sarın.  Akşamları yatmadan önce içinde kuru üzüm bulunan gazlı bezi topuklarınıza sarın. Sabah kalktığınızda gazlı bezi topuklarınızdan çıkarın. 3 gün boyunca bu işlemi yapın. Faydasını göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu topuk dikeni tedavisi için kullanılacak malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı siyah kuru üzüm
  • 1 yemek kaşığı kırmızı pul biber

Diğer tedavi yönteminde de uyguladığımız siyah kuru üzüm, bu kürde de işimize yarayacak. Kırmızı pul biberi ve siyah kuru üzümü bir havanda iyice ezin. Hazırladığınız karışımı bir tülbent ya da gazlı beze sarın. Sabaha kadar ayaklarınızda bekletin. Sabah olunca tülbendi ayaklarınızdan çıkarın. Bu kürü 3 gün art arda uygulayın. Topuk dikeninizin olmadığını göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu topuk dikeni tedavisi yönteminde kullanacağınız bir diğer malzeme ise; 3 kaşık kırmızı pul biber olacaktır. Diğer kürlerde de yaptığınız gibi burada da 3 kaşık kırmızı pul biberi havanda eziniz. Akşamları yatmadan önce orta acılıkta olan kırmızı pul biberi, bir gazlı bez veya tülbent yardımıyla ayaklarınıza sarın. Sabahları akşamdan hazırladığınız bu kürü ayaklarınızdan çıkarın ve ayaklarınızı durulayın. Faydasını görmek için bu küre 3 gün ara vermeden devam edin.

Bu faydalı kürlerin yanında çok fazla ayakta durmamaya dikkat edip, ayakkabı seçimine de özen gösterirseniz, topuk dikeninizde kurtulabilirsiniz. Ancak rahatsızlığınız inatçı ise böyle bir durumda doktora görünmeniz daha doğru olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git