İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı - saglikdas.com

İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı

İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı
28 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.217 kez okundu.

İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı?

Bir bütün olan yüz güzelliğinde, tüm uzuvlar ayrı bir işleve sahiptir. Yüzdeki güzelliğin simetriden geldiğini bilim adamları belirtmektedir. Harika gözleriniz ya da seksi dudaklarınız olabilir. Ama örneğin burnunuzun simetrisi kulaklarınızla uyum içerisinde değilse bu durum güzelliğinize ket vurabilir. Aynı şeyler kaş içinde geçerlidir. İdeal kaş şekli nasıl olmalı sorusunu cevaplayarak yüz güzelliği hakkında sizleri aydınlatacağız.

Bahsedildiği üzere yüz simetrisinin güzellik için önemi büyüktür. İnsanlara güzel gelen aslında kusursuz bir ten ya da hokka bir burun değil simetridir. Ancak bazı simetri sorunlarına ne yazık ki doğal yollarla müdahale edemeyiz. Neyse ki kaşlarımız bunlardan biri değil. Eğer göz güzelliğinizi engelleyen bir kaş yapınız varsa muhtemelen kaşlarınız gözlerinizle simetrik uyum içerisinde değildir. Bu duruma el koymak mümkündür.

Her yüz tipi ve göz için bir kaş şekli vardır. Hangi kaşın ne tip gözlere ve yüz tipine gittiğini sizler için başlıklar halinde inceledik.

İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı İşte Şekiller

  • Kaşlarınız Kısa İse: Kaşlar kısa olduğu durumlarda kaş kalemi ile uzatılabilir. Şakaklara doğru uzatılan düzgün bir çizgi ile bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer kaş kısalığınız ciddi derecelerde ise bir doktora görünmeniz gerekebilir; çünkü bu durum tiroit hastalığının habercisi niteliğindedir.
  • Gözleriniz Küçük İse: Yapılması gereken en doğru şey kaşlarınızı kalınlaştırmak ve şakaklara doğru uzatmak olacaktır.
  • İri Gözleriniz Varsa: Kaş çizgisini aşağı çekebilirsiniz.
  • Gözleriniz Düşükse: Kaşlarınızın uç kısmını yukarı doğru uzatmaktan kaçının. Kaşlarınızı daha geniş ve doğal tutun.
  • Kaşlarınız Seyrek İse: Pudralı kaş kalemini kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Kaş rengi kalem almayı unutmayın.

Tavsiyeler: Kaş kalemi tercihinizi kahverengi gibi yumuşak tonlardan yapın. Siyah kalem sizi sert gösterecektir. Ayrıca kalın kaş modasına uymak istiyorsanız iki kez düşünün. Bazı yüz tiplerine kalın kaş gitmemektedir. Eğer size yakışmıyorsa kaşlarınızı kalınlaştırmayın.

Eğer kaşlarınız çok kalın ve sert değilse makas kullanmaktan kaçının. Cımbız sizin için idealdir. Kaş aranızı fazla açık tutmayın; yoksa burnunuz olduğundan büyük görünür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git