İğneli Epilasyon İz Bırakabilir Mi - saglikdas.com

İğneli Epilasyon İz Bırakabilir Mi

İğneli Epilasyon İz Bırakabilir Mi
28 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.624 kez okundu.

İğneli Epilasyon İz Bırakabilir Mi?

Tüylerinizi alırken kullandığınız epilasyon işlemleri cildiniz üzerinde bazı kalıcı etkiler bırakarak sizi zor durumda bırakabilir. Bu durumda cilt üzerinde oluşan yara ve yanık lekeleri daha ciddi sorunlar bırakarak tüy probleminin yanında birde cilt sorununun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlar iğneli epilasyon iz bırakır mı gibi sorular? Sorulabilmektedir.

İğneli Epilasyon İz Bırakabilir Mi ve Zararları Varmıdır?

İğneli epilasyon operasyonlarından sonra iz kalma ihtimali yüzde 5 oranındadır.  Epilasyon işleminden sonra kaşıntı, kızarıklık ve kabarma gibi yan etkiler iki hafta içerisinde halen geçmediği takdirde bir doktora görünmeniz gerekecektir. Bu sayede iğneli epilasyon işlemi sonrasında cildiniz üzerinde kalan etki ile ilgili olarak yeterli bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

İğneli epilasyon işlemi esnasında iğneler yardımı ile bölgeye işlem yapılır. Bu iğnelerin deriye uygulanmasından sonra bazen ve çoğu zaman hastalarda birtakım geçici yan etkilerin görülmesine neden olabilmektedir. Bu etkiler arasında en çok görülen ve en belirgin olanı ise cilt üzerinde görülen deformasyonlar ve enfeksiyonlardır. Bu gibi enfeksiyonlarda bazen yara şeklinde bazen de kabarıklık ve kaşıntı şeklinde ortaya çıkabilmektedir. Bu durum kişinin cilt hassasiyeti ile ilgili olarak değişkenlik göstermektedir.

İğneli epilasyon iz bırakır mı? Şeklindeki sorulara cevap olarak iğneli epilasyon işlemleri sonrasında iz kalmaması için bazı yöntemler uygulanabilmektedir. Epilasyon işlemi esnasında cilde verilen elektrik akımından dolayı bünye üzerinde bazı yan etkiler oluşturabilir. Bu yan etkiler kişilerin dayanıklılığı ile ilgili olarak uzun süreli veya kısa süreli olarak görülebilmektedir. Bu nedenle şikayet sonucunda doktorlar operasyon geçiren hastalarına cilt üzerindeki zararlı deriyi soyarak iyileştiren kremler önermektedir. Bu kremler zarar görmüş ciltteki zararlı tabaka halini alan deriyi soyarak yeni bir derinin oluşmasına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda nemlendirici ve cilt yenileyici kremler sayesinde operasyon sonrasında kalıcı izlerin oluşması ortadan kalkmaktadır. Epilasyon sonrasında tahriş olan ve kızarıklık kabarma gibi sorunların görüldüğü deri problemleri genelde geçicidir. Bu işlemler sonucunda cilt üzerinde kalıcı bir izin oluştuğu görülmemiştir. Bundan dolayı operasyon sonra düzenli olarak krem kullanılması son derece faydalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git