İğneli Epilasyon - saglikdas.com

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon
28 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.261 kez okundu.

İğneli Epilasyon Önemi

Çoğumuz iğneli epilasyonun ne olduğunu bilmiyoruz. Öncelikle iğneli epilasyonun tanımını açıklayalım. Bu epilasyon türünde elektrik yöntemi ile kıl köklerini yakarak kıllarınızdan kurtulmanızı sağlar. Korkulan bu epilasyon türü aslında sorunlarınız ortadan kaldırır. İğneli epilasyonun yapılış aşamasını sizlerle paylaşacağız. Cilt uzmanı öncelikle epilasyon yapılacak bölgeyi temizler. Daha sonra iğneli işleme başlar. İğneli işlemde çok ince bir iğneyle kıl köklerine girilir. Daha sonra hissedeceğiniz bir akımda elektrik verir. Daha sonra elektrik ısıya dönüşerek kıl köklerini yakar.  Kıl kökü zayıfladığı için cımbız ile kıl kökünden çekilir.

İğneli Epilasyon ve Dikkat Edilecek Hususlar;

  • Epilasyonun başarılı olması için uzmanın iyi bir işlem yapması gerekmektedir. Eğer uzman kıl köküne tam girememiş ise kesinlikle iyi bir sonuç beklemeyiniz. Doğru yere elektrik akımı ulaşmadıysa veya akım az veya fazla ise sonuç olumsuzlukla sonuçlanacaktır.
  • İyi bir sonuç için 3te 2 si yakılmalıdır. Kesinlikle akım az olmamalıdır. Bu işlem akım tam olmazsa geçici bir epilasyon olur ve boşuna yaptırmış olursunuz. Tüyleriniz tekrar eski haline geri döner.
  • Derinizin zarar görmemesi için dikkatli olunmalıdır. Kıl kökünün bir kısmı yakılmaması gerekmektedir. Bu işlemi yaparken cihazların yeni sistem olduğuna emin olmalısınız. Bu işlemi yaparken yeni iğneli epilasyonlar derinin üst kısmını korumaktadır.
  • İğneli epilasyon sırasında yapılan bölgenin uyuşturulması gerekmektedir. Çünkü bu tür cihazlar can yakabilir. Epilasyon işleminden yarım saat önce uyuşturma işlemi yapılmalıdır.

Epilasyon uzmanının titiz ve verimli çalışması gerekmektedir. Sadece yapacağı işleme odaklanmalıdır. Bu işlem yapan kişiye ve yapılan alete bağlı olduğu için titiz ve gücenilir bir ortam olması gerekmektedir. İğneli epilasyonda iğnelerin tek kullanımlı olması gerekmektedir. Hastalık riski çok olduğu için temiz bir ortam olmalıdır. Steril olmayan ortamda kesinlikle bu işleme girmeyiniz. Yapılan işlemde ısının iğneleri temizlediğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Yapılacak epilasyonda eğer iğne ucu izolasyonlu değil ise ciltte tahrişe ve yanık lekelerine neden olur. İğnenin teflon veya seramik olması gerekmektedir. İğneli epilasyonda iğnenin boyutu farklıdır. Kıl kökünün durumuna göre uygun iğne seçilmelidir. İşlem sırasında kanama durumu olmaz. Eğer kanama oluyor ise yanlış bir uygulama yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git