İğneli Epilasyonun Zararları - saglikdas.com

İğneli Epilasyonun Zararları

İğneli Epilasyonun Zararları
28 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.276 kez okundu.

İğneli Epilasyonun Zararları Nelerdir?

İğneli epilasyon, özellikle bayanların tercih ettiği,istenmeyen tüylerden kurtulma metotlarından biridir. Kısa sürede sonuç vermesi sebebiyle oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. İğneli epilasyonun zararları hakkında bilgi sahibi olmadan, bu işlemi yaptırmamalısınız.

Tüylerinizden kısa sürede kurtulmanızı sağlayan bu yöntemin, faydaları kadar zararları da mevcuttur. Bu yöntem sonrası oluşabilecek riskleri iyice öğrenerek önlem almalı ve kesin sonuç verdiği için çok sık kullanılan bu yöntemi uygulatmak için gerçekten işinde uzman olanlarla, iletişime geçmelisiniz. İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak isterken, başka problemler yaşamamanız için, size iğneli epilasyonun zararları hakkında bilgiler sunuyoruz.

İğneli Epilasyonun Zararları ve Önemi

  • İğneli epilasyon, cildinizde kızarma ve kaşıntı problemine neden olabilir. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz bu problemleri daha fazla yaşayabilirsiniz.
  • İğneli epilasyon yaptırdıktan sonra, cildinizi güneşin zararlarından korumalısınız. Özellikle epilasyon sonrası güneşe maruz kalanlarda cilt lekelerinin oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle güneşe çıkılırken mutlaka yüksek koruma faktörlü bir krem kullanmalısınız.
  • İğneli epilasyon aslında oldukça acı hissetmenizeneden olan bir yöntemdir. Ancak buna rağmen sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun sebebi kısa sürede tüylerden kurtulmak istenmesidir.
  • İğneli epilasyon sonrası cildinizde kalıcı lekeler oluşabilir. Bu lekelerin asıl sebebi uygulama sırasında yapılan iğnelerdir.
  • İğneli epilasyonun en büyük faydası, kıl köklerinden tamamen kurtulmanızı sağlamasıdır. Ancak yapılan epilasyon işlemi sırasında cildinizi korumadığınızda cildinizde kalıcı lekelerin oluşma riski vardır. Aynı şekilde epilasyondan sonra da cildinizi korumalısınız.
  • İğneli epilasyon yaptıracağınız zaman cildinizde enfeksiyon oluşabileceği riskini de göz önünde bulundurmalısınız. Zira iğnelerle yapılan bu işlem sırasında cildinizde enfeksiyon oluşabilmektedir.

İğneli epilasyon yaptırarak tüylerinizden kesin olarak kurtulabilirsiniz, ancak bu işlemi yaptırmadan önce yukarıdaki saydığımız zararlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Aksi takdirde işlem sonrası oluşabilecek bir takım problemler canınızı sıkabilir. Ayrıca iğneli epilasyon önce ve sonrasında cildinizi korumalı, özellikle epilasyon sonrası güneşe çıkmamalısınız. Eğer güneşe çıkmak zorunda iseniz mutlaka yüksek koruma faktörlü bir cilt kremi kullanarak önlem almalısınız. Yukarıda sizler için saydığımız maddeleri bilip, daha sonra pişmanlık yaşamamak için iyi düşünmeli ve epilasyon işlemini mutlaka uzmanlığına güvendiğiniz kişilere yaptırmalısınız. Aksi takdirde tüylerinizden kurtulmak isterken, hiç istemediğiniz sorunlarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git