İğnesiz Mezoterapi - saglikdas.com

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi
28 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.570 kez okundu.

İğnesiz Mezoterapi Yöntemi

Günümüzde iğnesiz mezoterapi, iğneli mezoterapiyle aynı etkilere sahip fakat ağrı,sızı ve morarmalara yol açmadan alternatif olarak uygulanan bir yöntemdir. Vitamin, mineral, aminoasit ve enzim içerikli ilaçların orta deri tabakasına verilerek bazı hastalıklara ve estetik sorunlara karşı faydalı olan bir işlemdir.

İğnesiz Mezoterapi Ne Şekilde Yapılır?

  • İşleme başlamadan önce hastanın boynundan başlarayarak yüze doğru cilt temiz hale getirilir. Özel ilacın gözeneklerden içeri girebilmesi için cildin gözeneklerinin açılması şarttır.
  • Elektrik akımları uygulanarak hazırlanan jel kerışımın cilt gözeneklerinin içine girmesi sağlanır. Böylelikle jel cildin yağ dokularına kadar ulaşır ve cihaz ciltten çekildiğinde gözenekler tekrar kapanır.
  • Saç derisi veya selülit için uygulanacak ilaçlar farklı olması gerektiğinden iğnesiz mezoterapi işleminde her bölge için farklı ilaç hazırlanır.
  • Haftada 1 kez uygulanan iğnesiz mezoterapi işlemi uygulama öncesi cilt mutlaka ölü deriden arındırılmış ve temizlenmiş olmalıdır. Bunun için hastanın cildine kese uygulaması yapması yerinde olacaktır çünkü ölü deriden arınmış cilde hazırlanan jelin etki etmesi kolaylaşacağından daha verimli bir sonuç alınır.
  • İğnesiz mezoterapi yöntemi yüz bölgesine genellikle ayda 1 defa uygulanır. Eğer ciltteki kusurlar fazla ilerlemiş ise ayda 2 defa da uygulama yapılabilir.
  • Ağrılı, kanlı, uygulama sonrası morarma durumu istemeyen ve iğneden çekinen hastalar için iğnesiz mezoterapi işlemi çok uygundur. Mezoterapi ile birlikte cildin 5 ile 10 yaş arasında gençleşmesi sağlanır.
  • İğnesiz mezoterapi işlemi sadece yüz bölgesinde değil, boyun, bacak, basen, eller ve karın bölgesinde de rahatlıkla uygulanabilir.
  • Spor yaralanmaları, kas – iskelet sistemi hastalıkları, saç dökülmesi gibi hastalıklarda kullanıldığı gibi selülit, bölgesel yağlanmalar, vücut şekillendirme, kilo kaybı, göz altı torbalanması, deri çatlakları ve yara izi tedavilerinde de kullanılır.
  • Genellikle deri içine verilen maddeler cilde dolgunluk sağlayan ve nem oranını dengeleyen içeriklerden oluşan ilaçlardır.
  • Yüz yaşlanmasına karşı yapılan iğnesiz mezoterapi yönteminde öncelikle kişinin cilt analizi ve fotoğraflama yapıldıktan sonra tedavi planı yapılır ve 4 – 6 seans boyunca devam eden tedavinin seans süresi 6 ile 30 dakika arasında değişmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git