İltihaplı Sivilceler İçin - saglikdas.com

İltihaplı Sivilceler İçin

İltihaplı Sivilceler İçin
29 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.824 kez okundu.

İltihaplı Sivilceler İçin Yapılacaklar?

İltihaplı sivilceler için çözüm yolları arar dururuz. Kötü görüntünün dışında acı veren bir his veren iltihaplı sivilceleri geçirmek için bitkisel maddelere ihtiyacımız vardır. İltihaplı sivilceler için yapılacak kürler aşağıda bulunmaktadır.

İltihaplı Sivilceler İçin Şiva Çeşitleri

Sivilcelerin Geçmesi İçin Soğan Kürü

Kuru soğanı alın ve suyunu sıkın. Blender yardımı ile sıkabilirsiniz. Çıkan suyu pamuk yardımı ile sivilcelerinizin üzerine sürün. Günde 2 kez bu işlemi tekrarlayın. Sivilcelerinizin hepsine aynı pamuğu kullanmayın. İltihaplı diğer sivilcelere başka pamukla kürü uygulayın.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Marul Kürü

Marulu güzelce yıkayın. Sirkeli suda da bekletebilirsiniz. Marulu blender ile ezin ve suyunu çıkarın. Bu suyu günde 2 kez iltihaplı sivilcelere sürün. Sivilceler geçene kadar uygulamaya devam edin.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Ceviz Yaprağı Kürü

Taze olacak şekilde 2 adet ceviz yaprağını 4 bardak suyun içine koyarak kaynatın. Suyu sabah ve akşam olmak üzere iki kez cildinize sürün. Suyu kullanmadan cildinizi güzelce temizleyin.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Turp Kürü

Turpu güzelce yıkayın ve kabukları ile birlikte rendeleyin. Daha sonra yarım litrelik bir şişeye rendelenmiş kısımları doldurun. Üzerine de şişe dolana kadar elma sirkesi koyun. Sıcak bit yerde bir hafta boyunca bekletin. 7 gün sonunda akşam ve sabahları günde 2 kez iltihaplı sivilcelerinize bu karışımın suyunu sürün. Her kullandığınızda şişeyi çalkalayın. Sivilceleriniz geçene kadar uygulayabilirsiniz.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Vazelin Kürü

Vazelini alın ve içinden bir buçuk yemek kaşığını bir tasa koyun. Üzerine 2 çay kaşığı ardıç katranı koyun ve tahta kaşık ile karıştırın. Günde 2 kez sabah ve akşam cildinizdeki sivilceli kısımlara sürün. Sivilceleriniz geçene kadar kürü uygulamaya devam edin.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Tıbbi Ayı Sarımsak Kürü

Ayı sarımsağı yaprağından bir tutam almalısınız ve ince bir şekilde doğramalısınız. Bunu bir soğanla da karıştırabilirsiniz. Üzeri koyuya boyanmış olan bir şişenin içine rendelenmiş ayı sarımsağını koyun ve şişeyi ağzına kadar doldurun. Üzerine ispirto ekleyin ve şişenin ağzını kapatın. 14 gün boyunca şişenin güneş gören bir yerde kalması gerekmektedir. Her kullandığınızda cam şişeyi çalkalayın ve iltihaplı cildinize sürün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git