İnce Dudak Makyajı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

İnce Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

İnce Dudak Makyajı Nasıl Yapılır
29 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.141 kez okundu.

İnce Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalın ve dolgun dudaklar, her daim kadınlar için çekiciliğin simgelerinden olmuştur. Şehvetli ve öpülesi dudaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Eğer Angelina Jolie’nin dudakları gibi dudaklara sahip değilseniz çeşitli operasyonlara girerek dudaklarınızı daha dolgun hala getirmenize gerek yoktur. Çeşitli makyaj hileleri sayesinde bu etkiye kavuşmanız mümkündür. Doğal olarak bu konu da ince dudak makyajı nasıl yapılır sorusunu gündeme getirmiştir. Eğer alt dudağınız ile üst dudağınız arasında bir orantı sorunu var ise ya da dudaklarınız gerçekten çok ince ise sizler için derlediğimiz tavsiyelere uyarak dudaklarınızı olduğundan daha kalın ve çekici kılabilirsiniz.

İnce Dudak Makyajı Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • İnce dudak makyajının ilk adımı dudaklarınızın bakımını yapmış olmaktır. Eğer çatlak ve pütürlü dudaklarınız var ise, bu makyaj baştan kötü olacaktır. Bu yüzden kısa sürede çatlak dudaklarınızı onararak pürüzsüz dudaklara sahip olmak için bazı yöntemlere başvurmalısınız. İlk olarak bir miktar bal kısa sürede size yardımcı olacaktır. Balı dudağınıza sürün ve 10 – 15 dakika sonra dudaklarınızı temizleyin.
  • Dudaklarınızı nemlendirerek daha pürüzsüz hale getirdikten sonra üzerine biraz fondöten sürün ve sabitlemek için de pudra ile destekleyin. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra dudak çevresini kontürleyin. Kontürleme işleminden sonra dilediğiniz renk ruju sürün. Bu uygulamaları sırasıyla yaparsanız kontürleme daha kalıcı olur.
  • Eğer alt ve üst dudağınız arasında bir orantısızlık söz konusu ise doğal dudak renginize yakın ruj renklerini tercih etmelisiniz. Daha koyu ruj renkleri yapay bir görüntü ortaya koyacaktır. Bu seçimden kaçınınız.
  • Dolgun dudak illüzyonunda en önemli noktalardan biri de kontör ve ruj renginin aynı olmasıdır. Eğer kahverenginin tonlarında, bordo ya da kırmızı ruj sürüyorsanız kontürleme işlemini yaptığınız kalemin de aynı renkte olması gereklidir. Bu şekilde daha kalın dudaklara sahip olursunuz.
  • Koyu renk rujlar daima dudakları olduğundan daha ince göstermiştir. Bu yüzden koyu renkli rujlardan kaçının. Bunun yerine açık renkli ve parlak rujları tercih ederseniz dudaklarınız daha dolgun ve canlı görünecektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git