İnce Saçlara En İyi Şampuanlar - saglikdas.com

İnce Saçlara En İyi Şampuanlar

İnce Saçlara En İyi Şampuanlar
29 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.801 kez okundu.

İnce Saçlara En İyi Şampuanlar ve Faydaları

Mankenlerinki gibi dolgun, iyi görünümlü, güçlü saçlara sahip olmak, oldukça zor bir şeydir. Çünkü saçlarımız günlük hayatta birçok farklı etmen tarafından yıpratılır. Hava kirliliği, beslenme sorunları, güneş ışınları, kalıtımsal etkenler, yetersiz saç bakımı ve kalitesiz saç bakım ürünlerinin etkisiyle saçlarımız bir türlü istediğimiz kadar dolgun olmaz. Tüm bu faktörlerin etkisiyle saçlar kırılgan, sönük ve bakımsız görünürler. Bu durumun ortadan kaldırılması için ince saçlara en iyi şampuanlar hangileridir’ bilmek gerekir.

İnce Saçlara En İyi Şampuanlar İşte Çeşitleri

John Frieda Şampuan: Özellikle açık sarı renkli ve ince telli saçlar için dizayn edilmiş John Frieda şampuanlar, saçlarınıza dolgunluk kazandırır ve rutin bakımlarını üstlenir.

Marlies Möller Şampuan: İçeriğinde slikon bulunmayan Marlies Möller şampuan, saç tellerini ve saç derisini nemlendirerek saça canlılık verir. Barındırdığı pamuk özü sayesinde saçları yumuşatır.

Sebamed Şampuan: İnce telli, kuru ve sağlıksız saçlar için en uygun seçeneklerden biridir. Ph oranı oldukça yüksektir. Ancak saçınızın sağlığının korunması için her gün üst üste kullanılması önerilmemektedir.

Loreal Şampuan: Şampuan dünyasının en büyük markalarından olan Loreal’in ince telli saçlar için geliştirdiği Serie Expert Density, içeriğinde bulunan B vitamini ve omega 6 yağ asitleri sayesinde saç köklerini besler ve saça hacim verir. Böylece ince telli saç sorununuz çözülmüş olur.

Syoss Şampuan: Saçların hem kırılmasını engeller, hem de ince telli saçların daha dolgun görünüm kazanmasını sağlar.

Peki, tüm bu saydığımız ince saçlara en iyi şampuanları, saçlarınıza zarar verebilecek şampuanlardan nasıl ayırt edebilirsiniz?

  • Öncelikle seçtiğiniz şampuanın saçınızı kurutmaması ve ağırlaştırmaması gerekmektedir.
  • Şampuanın içeriğinde protein olması oldukça önemli bir konudur.
  • Seçtiğiniz şampuanın içeriğinde saçlara hacim kazandıran ve koparak dökülen saçları engelleyen ‘panthenol’ maddesinin bulunmasına dikkat edilmelidir.
  • Şampuanın yoğun kıvamlı olmasında itina ile uzak durulmalıdır. Bu tip şampuanlar saçınızı ağırlaştıracak ve sönükleştirecektir.
  • Ayrıca ince telli saçlar için alınan bir şampuanın günlük kullanıma da uygun olması son derece önemlidir.
  • Şekil vermek için kullanılan jöle, sprey vb. maddelerle yıpranan saçlar için haftada bir kez arındırıcı içeren şampuanların kullanılması da son derece önemlidir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git