İnce Telli Saçlar İçin Bakım - saglikdas.com

İnce Telli Saçlar İçin Bakım

İnce Telli Saçlar İçin Bakım
30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.316 kez okundu.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım?

İnce telli saçlara sahip olan bayanlar saçlarına şekil vermek konusunda sıkıntılar yaşarlar. Çünkü ince telli saçlara verilen şekil kalıcı olmaz kolayca bozulur. Ayrıca ince telli saçlar daha çabuk yağlanır, bu da ortaya istenmeyen bir görüntünün çıkmasına neden olur. Bütün bunlardan kurtulmak için ince telli saçlar için bakım yöntemlerinin püf noktaları bilinmelidir.

Öncelikle ince telli saçlar daha çabuk yağlandığı için her gün yıkamak saçın yağlanmasını daha da hızlandırdığından tavsiye edilmez. Sıcak su yerine de ılık su tercih edilmelidir, böylece saçın yağlanması azalacaktır. Sıcak su saçın daha da incelmesine yol açtığından tavsiye edilmez. İnce telli saçlar kırılma ve kopmaya daha çok maruz kalır bu yüzden çok dikkatli bir şekilde taranmalıdır. Hızlı ve sert tarama yöntemleri ince telli saçlar için uygun değildir. Yavaş taranmalıdır ve saç ıslakken değil de nemliyken taranmalıdır çünkü ıslak saç daha kolay kopar.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Maskesi

Kopmaların nüne geçmek için saçları nemliyken taramak daha doğrudur.İnce telli saçların daha çok ve daha kabarık görünmesi için yapılan krepe ve maşa gibi işlemler de saçın daha fazla dökülmesine yol açar. Bu yüzden bu işlemleri her gün değil de özel günlerde yapmak daha uygun olacaktır.

İnce telli saçlar için bakım maskesi: Bir kaşık defne, bir tatlı kaşığı hint yağı, bir tatlı kaşığı lavanta, bir tatlı kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı susam yağı, bir kaşık çörek otu yağı, bir tatlı kaşığı kuru maya, bir tatlı kaşığı kekik yağı, bir kaşık menekşeyi karıştırın. Saçlarınızın parlamasını istiyorsanız bu karışıma elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Sonra bunu saçınıza sürüp iki saat bekleyin. Sonra temizleyin. Haftada bir kez uygulamanız gerekmektedir. Üç ay gibi bir düre sonra saçlarınızın yüzde elli oranında kalınlaşmış olduğunu göreceksiniz.

İmce telli saçlara sahip bayanlar saç bakımı yaparken yukarıda bahsedilenlere dikkat edebilir ve haftada bir kez bu maskeyi yapabilirler. Bunun sonucunda saçlarının daha iyi göründüğünü, kopmaların ve kırılmaların azaldığını, saçların daha az yağlandığını görecekler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git