İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır - saglikdas.com

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır
30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.152 kez okundu.

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır?

Sizlere vereceğimiz tüyolar aracılığı ince telli saçlar nasıl kalınlaşır sorusunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Bayanların büyük problemleri arasında yer alan ince telli saçlara hacim kazandırmak oldukça zordur. Kozmetik ürünler adı altında kullandığınız kimyasallar saçlarınızın dökülmesine sebep olmaktadır. Bununla birlikte diğer olumsuzlukları da meydana getiren kozmetik ürünleri ardınızda bırakarak dolgun ve parlak görünüme sahip saçlara sahip olabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır İşte Saç Kalınlaştırıcı Maske

  • Hint yağı ( 2 yemek kaşığı)
  • Fındık yağı (3 yemek kaşığı)
  • Terebentin esansı (2 çay kaşığı)
  • Ebegümeci ( Yarım çay bardağı )
  • Kuşburnu ( Yarım çay bardağı )

Saç tellerinizin kalınlaşarak sağlıklı bir yapıya ulaşmasını istiyorsanız kendi yöntemleriniz arcılığı ile hazırlayacağınız maske kullanımını uygulamaya alabilirsiniz. Saç kalınlaştırıcı maske yapımı için 2 yemek kaşığı hint yağı, 3 yemek kaşığı fındık yağı, 2 çay kaşığı terebentin esansı, yarım çay bardağı ebegümeci ve yarım çay bardağı kuşburnu kaynatılarak süzülür. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışım saç köklerini masaj aracılığı ile sürülerek yaklaşık 20 dakika bekletilir. Haftada bir kez uygulamaya alacağınız maskeyi ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Bu uygulama ardından saç köklerinizin ferahlayarak rahatladığını göreceksiniz.

Parlaklık ve dolgunluk veren saç maskesi yapımı:

  • Zeytinyağı ( 200 gram )
  • Ceviz içi ( 10 adet )
  • Toz maya ( 1 tatlı kaşığı )

Mükemmel dolgunluk veren saç maskesi yapımı için öncelikle 200 gram zeytinyağının içerisine 10 adet ceviz içi eklenerek benmari usulü ile 20 dakika kaynatılır. Bu işlem sonrasında karışımın içerisine 1 tatlı kaşığı toz maya ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanılan karışım saç diplerine masaj arcılığı ile uygulanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git