İnci Tozu Maskesi - saglikdas.com

İnci Tozu Maskesi

İnci Tozu Maskesi
30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.301 kez okundu.

İnci Tozu Maskesi ve Önemi

Mineral tabanlı ve doğal yapısı ile yani insanın cilt dokusu gibi farklı farklı bioaktif moleküller içinde barındıran inci tozu maskesi, kadınların özellikle dikkat ettikleri ciltleri için çok fazla önemli olan proteinler ve yapı taşlarının da arasında yer aldığı birçok amino asit ve bir destenin üzerinde doğal mineral içerir. Metabolizmanın hızlanmasını, cildin sıkılaşmasını ve canlanmasını, kırışıklıkların giderilmesi ile hücrelerin yenilenmesini sağlayan yardımcı formüle sahip olan inci tozu maskesinin, cildin hızlıca gençleşip canlanmasına katkı sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

İnci Tozu Maskesi ve Yararları

1.Doğal aktif maddeler içeren inci tozu, cilde derinlemesine etki eder. İçeriğinde bulunan rafine inci tozu, cilde anında mineral, vitamin ve ihtiyacı olan besinleri sağlamaktadır.

  1. İnci tozu, en iyi ve en kaliteli istiridyelerden elde edilmektedir. Okyanusta bulunan inciler birçok kez öğütülüp rafine edildikten sonra toz haline getirilerek yapılır. Gözeneklerin içine kolayca girebilen yapısı çok ince olan toz, cilt tarafından hızlıca emilir. Bu nedenle çok etkili bir üründür.
  2. Ann Yvette adlı inci tozu maskesi de birçok kez öğütülerek inci tozuna dönüştürülmekte ve yüzde yüz doğal bir ürün haline gelmektedir.
  3. Eğer bu maskeyi düzenli bir şekilde yüze uygularsanız, cildin elastikiyeti artar, kırışıklıklar giderilir, cilt parlar ve canlanır. Ek olarak bu maske sayesinde cilt yenilenir.

İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır

  • İki çay kaşığı inci tozu
  • Yarım yumurtanın akı

Hazırlanışı: Yumurta akı ile inci tozu bir kaba boşaltılır. Blendır veya çatal yardımı ile kar beyazı oluncaya kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım göz çevresine uygulanmadan tüm yüze sürülür. On beş dakika ciltte bekletilir ve ılık suyla cilt yıkanır. Haftada en az bir, en fazla iki defa bu maske cilde uygulanabilir.

Not:

  • Maske temiz cilde daha iyi nüfuz edeceği için maskeyi mutlaka temizlenmiş cilde uygulamak gerekir.
  • Bir diğer önemli nokta da inci tozu maskesi yüze uygulanıp yüz yıkandıktan sonra yarım saat beklenmelidir. Hemen makyaj uygulamasına geçilmemelidir. Çünkü cilt inci tozlarını emmeli ve biraz nefes almalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git