İpl Lazer Epilasyon - saglikdas.com

İpl Lazer Epilasyon

İpl Lazer Epilasyon
30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.291 kez okundu.

İpl Lazer Epilasyon?

İpl lazer epilasyon, epilasyon çeşitlerinden bir tanesidir. Bu yöntem tüylerinizi daha rahat almanızı sağlarken, aynı zamanda tüylerinizi hızlı bir şekilde de yok eder. Bu lazer epilasyonun amacı, yüksek enerjili ışınların kullanılarak, tüylerin yok edilmesini sağlamaktır. Bu lazer epilasyonu diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi, dalga boyunun seçilebilmesidir. Bu nedenle ipl lazer epilasyon kıllarınız almanın yanında, cilt sorunlarında da kullanılabilir.

Lazer epilasyon yapılmadan önce epilasyon yapılacak bölge bir krem sayesinde hissizleşir. Ardından bölgenin türüne göre dalga boyu seçilir. Epilasyon yapılacak bölgedeki tüylerin bulunduğu yere verilen ışık, kıl kökünde yer alan melalin maddesi tarafından sabit bir şekilde tutulur. Bu sayede kıl köklerinin ısısı artar ve kökler yanar. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra kıl kökleri vücut üzerinden uzaklaştırılır. Bu lazer epilasyon yapıldıktan sonra yakılan kökten bir daha kıl çıkmaz.

İpl Lazer Epilasyon Faydaları

İpl lazer epilasyonu yapmak için 3 – 4 seans güzellik merkezine gidilmelidir. Her seansta kılların % 30 luk kısmı yok olur. Lazer epilasyon yapılacak bölgeye göre seans sayıları artabilir ve ya azalabilir. Bazı bölgelerde lazer epilasyon işlemi 3 seans sürerken bazılarında ise 6 seansa kadar çıkabilir. Seanslar her ay 1 kere yapılabilir.  İpl lazer epilasyonu yapıldıktan sonra kısa süreli ısınma olayı gözlemlenebilir. Epilasyondan sonra karıncalanma hissi yaşayabilirsiniz. Ancak bu durum 1 saat gibi kısa bir sürede yok olur. İpl lazer epilasyondan sonra 1 hafta vücudu yıkarken dikkatli davranılmalıdır. Çok sıcak su ile duş almanız önerilmez. Ayrıca 1 hafta içinde vücudunuza kese gibi uygulamalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Bu lazer epilasyon yöntemi güvenilir bir yöntemdir ve genellikle olumlu sonuçlar elde edilir. Yalnız epilasyon yaptırmadan önce kesinlikle cildin bronzlaştırılmaması gerekir. Bu yöntem % 85 kalıcıdır. Bu işlem yapılan hastalarda sadece 100 kişiden 10 unda ufak tüylerin çıktığı gözlemlenmiştir. Bunun nedenleri, hormonsal bozukluk da olabilmektedir. Hormonsal bozukluk yaşayan bayanlarda ufak tüyler çıkabilir. Bu gibi hastaların tüyleri birkaç seansta kalıcı olarak yok edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git