İple Tüy Nasıl Alınır - saglikdas.com

İple Tüy Nasıl Alınır

İple Tüy Nasıl Alınır
30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.375 kez okundu.

İple Tüy Nasıl Alınır?

Kadınlar için tüy ciddi bir problemdir. Tüyleri almak için ip, lazer, ağda, tıraş gibi birçok farklı yöntem olduğu her kadın tarafından bilinir. Bu yöntemler arasında en eski yöntem ip yöntemidir. Farklı ülkelerden kadınlarda bu yöntemi bilir ve uygularlar. Tek başına iple tüy alınması zor gibi gözükse de öğrenildiğinde çok kolay ve başarılı bir yöntemdir. İple tüy nasıl alınır taktikleri aşağıda bulunmaktadır.

İple Tüy Nasıl Alınır İşte Yöntemleri

  • Dikkat etmeniz gereken en önemli özellik ipin kalınlığıdır. Seçilen ip ne çok kalın nede çok ince olmalıdır.
  • İpin uzunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz ama yaklaşık olarak 25-30 cm bir ip yeterli olacaktır. İpin iki ucu yan yana getirilip bağlanır.
  • İpi ellerinizin arasına alıp açıp, tek eli sabit tutarak ortada bir burgu oluşturmamız gerekmektedir.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ipi makas şeklinde iki yandan da oynatmalısınız. Bu işlemi yaparken ipin eli kesip kesmediği kontrol edilmelidir. Eğer kesiyorsa daha kalın bir ip tercih edilmelidir.
  • Baş ve işaret parmağı yardımıyla alınması gereken tüyün üzerine getirip yine makas şeklinde parmaklarınızı hareket ettirmelisiniz.
  • Dudak üzerindeki tüyleri alırken dilinizi dudağınızın altına koyarak bu işlemi kolaylaştırıp acımasını engellemiş olursunuz.
  • İlk başlarda birkaç tane tüy alabiliyorum zaten deyip pes etmemelisiniz. Zamanla el alışkanlığı kazanıp işlemi daha kolay yapacağınızı gözlemleyeceksiniz.
  • İple tüy alırken en zor şey alınması gereken tüyün üzerine getirdiğiniz ipi alacağınız tüye göre oynatma işleminiz olacaktır. Parmaklarınızın bir tarafını açarken diğer tarafını düzenli ve hızlı kapatarak bu yöntemi daha kısa sürede öğreneceksiniz. Tüy ortada kalan burgunun içinde kalıp kökünden koparak işlem tamamlanacaktır.

İple tüy nasıl alınırı öğrendiğinizde dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı daha vardır. İpi sert bastırmayınız, tahrişe neden olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git