İrmik ve Gül Suyu İle Doğal Peeling - saglikdas.com

İrmik ve Gül Suyu İle Doğal Peeling

İrmik ve Gül Suyu İle Doğal Peeling
31 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.114 kez okundu.

İrmik ve Gül Suyu İle Doğal Peeling?

İrmik ve gül suyu ile doğal peeling uygulamasını evde kendi kendinize yaparak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Doğal ve evde olan malzemelerle peeling yapmak, hem kolay hem de masrafsızdır. Cilt yenilenmesi için yapılması gereken uygulamalardan biri olan peelingi, uğraşmaya ve yorulmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz. Herkesin evinde bulunabilecek malzemelerden olan irmik ve gül suyu ile doğal peeling yaparak, el, ayak ve vücudunuzdaki ölü derilerden kolayca kurtulabilirsiniz.

İrmik ve Gül Suyu İle Doğal Peeling Tarifi

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı irmik
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu

Hazırlanışı: Bir kâsede iyice özleşene kadar karıştırılan malzemeler yüze sürülür.

Uygulanışı: Ürünün temiz bir cilde uygulanması gerektiği için uygulamadan 1 saat önce cilt temizlenir. Karışım, cilde dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülür. 5 dakika bekletildikten sonra ılık su ile iyice durulanır. Yumuşak bir havlu ile ovalamadan kurulanır. Haftada 1 kez tekrar edilen uygulama ile daha temiz, duru ve parlak bir cilt elde edilir.

Gül suyu, içerisinde pek çok mineraller bulundurmaktadır. İrmik ise diri ve pütürlü olması nedeniyle ölü derileri kolayca çıkarabilmektedir. İki ürünün karışması ile doğal bir maske oluşmaktadır. Cildin yenilenmesini sağlayan maske, ciltteki yağlanma probleminin de önüne geçmektedir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan peeling, cildi pürüzsüzleştirirken aynı zamanda gerginleşmesini de sağlar. Özellikle burun, çene ve alın bölgesinde oluşan yağlanma, parlama ve siyah noktaları yok eden yöntemi uygulamak da hem kolaydır, hem de uğraştırıcı değildir. Gül suyu sadece tek başına bile cilt için oldukça faydalı bir üründür. Gül suyu tonik şeklinde kullanılarak yüz silinerek de oldukça fayda sağlamaktadır.

Kozmetik ürünlerine yüzlerce lira verip kimyasal içeren ürünlerden kullanmak istemiyorsanız irmikli ve gül sulu doğal peeligle cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Kelime anlamı, soyma, kabuğunu rendeleme olan peeling, cildin tam anlamıyla temizlenip arınmasını sağlamaktadır. Bir başka peeling de şu şekilde uygulanmaktadır. 1 tatlı kaşığı yeşil çay kremi, 1 çay kaşığı irmik ve 1 yemek kaşığı gül suyu iyice karıştırılıp göz çevresi hariç tüm yüze yayılır. Dairesel hareketlerle uygulanan maske 5 dakika sonra ılık suyla yıkanarak çıkarılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git