Işık Peeling - saglikdas.com

Işık Peeling

Işık Peeling
1 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.205 kez okundu.

Işık Peeling Önemi

İlk olarak ışık peelinginin, nasıl yapıldığını anlatalım. Işık peeling cildinizin derinlerine inerek, lekelerinizin giderilmesine yardımcı olur. Oldukça etkili bir tedavi yöntemi olan ışık peelingte önemli olan tek şey, lekenin ne kadar derinde olduğudur. Çünkü leke çok fazla derin değilse, ışık peelinge gerek kalmadan, bu leke soyma işlemi yapılarak, kolayca yok edilebilir. Ancak lekeniz çok derinde ise ışık peeling uygulaması tercih edilir.

Işık Peeling Nasıl Yapılır?

Her insanın cildinde, melalin adı verilen bir tabaka yer alır. Bu tabak belirli bir orandadır ve belirli bölgelere dağılmıştır. Ancak bu melalin tabakası düzensiz bir şekilde dağılırsa, cildimizde farklı şekillerde lekeler meydana gelebilir. Işık peelingi ise yanlış biçimde dağılan bu melalin tabakasının, düzgün bir şekilde dağılmasına yardım eder. Işık peelingi yapılırken, cilt soyulur ve lekelerin giderilmesi daha kolay hale gelir. Rengi açılan lekeler, bu sayede gözle görülmez hale gelir. İki yönlü bir tedavi şekli sunan ışık peeling, ayrıca cildinize gerekli olan nemi de geri kazandırır. Bu da cildinizin eskisinden daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Bu kadar çok şeye faydası olan ışık pelingi tek seansta lekelerinizden kurtulmanızı sağlıyor.

Işık Peelinginin Faydaları Nelerdir?

  • En önemli özelliği, tek seansla lekelerinizin giderilmesidir.
  • Ancak lekeler koyu bir şekilde ise tek seans yeterli olmaz. 2 seans gerektirir.
  • Cildinizde var olan tüm lekeleri kolayca giderebilir.
  • Ayrıca cildinize verilen ışınlar, cildinizi kurutmaz. Aksine daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.
  • Işık peelingi işlemi, sadece 25 – 30 dk. sürer ve işlem sonrasında olumlu sonuçlarla karşılaşabilir, yüzünüzü güldürebilirsiniz.

Işık peeling yaptırırken, dikkat etmeniz geren bazı kurallar vardır. Örneğin; Bu işlemi hamile bayanların yapması kesinlikle yasaktır. Işık peelingi yaz mevsiminde yaptırmamalıdır. Aksi takdirde karşılaşacağınız sonuç olumlu olmaz.

Işık peelinginin pozitif yönlerinden bir tanesi de, her cilt tipine uygun olmasıdır. Cildine krem dahi süremeyen kişiler bile, ışık peelingini gönül rahatlığı ile yaptırabilirler. Ancak işlem sonrasında, 1 gün boyunca ciltlerini korumaları gerekir. Bunu yaptıklarında hiçbir sorunla karşılaşmazlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git