Işıltılı Göz Makyajı - saglikdas.com

Işıltılı Göz Makyajı

Işıltılı Göz Makyajı
1 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.306 kez okundu.

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz rengini iyice ortaya çıkaran ışıltılı göz makyajı sayesinde gittiğiniz bütün davetlerde ve eğlencelerde bütün bakışlar sizin üzerinize kayacaktır. Göz makyajının yapılmasını ve yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Işıltılı Göz Makyajı İçin 6 Adım Yöntemi

  • Metalik renkler ışıltılı göz makyajları için favori renklerdir. Metalik renkler parlak oldukları için göz renginiz daha fazla ortaya çıkacaktır. Göz makyajında en çok tercih edilen metalik renkler gri, açık mavi ve turkuazdır. Bu renkli göz makyajları oldukça dikkat çekmektedir. Altın rengi farlarda gözlerde oldukça dikkat çekecektir.
  • Metalik gri renkli farı gözlerinize sürebilirsiniz. Farı bütün gözkapağınıza sürdükten sonra siyah bir eyeliner tercih edebilirsiniz. Eyeliner çizgisi ince olmalı ki metalik renk ön plana daha fazla çıksın. Gözaltlarınıza da metalik farı fırçanızı ıslatarak uygulayabilirsiniz. Far fırçasını ıslatarak farın kalıcı olmasını sağlarsınız.
  • Gözlerinizin iç bölgelerine mavi, mor ve yeşil renkli kalemler kullanınız. Kaleminiz mavi ise gözaltlarınızın iç kısmına sürmelisiniz. Gözlerinde buğulu ve ışıltılı bir görüm için fırça ile alt kısmı dağıtın. Böyle yaptıktan sonra tekrar far sürün. Makyajınız daha dikkat çekici olur.
  • Takma kirpik kullanarak göz makyajınızın daha ışıltılı ve dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Takma kirpikler ile gözleriniz daha çok ortaya çıkacaktır. Simli eyelinerler ışıltılı far rengini ortaya çıkartır.
  • Simli parçacıklar içeren makyaj malzemelerini ışıltılı makyajınızda kullanabilirsiniz. Mat renkleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Işıltılı bir makyajda rujunuzun rengi koyu olmalıdır. Koyu renkli rujlar gözlerdeki ışıltıyı belli eder. Dudaklara mat ve ten rengine uygun ruj seçilmelidir. Işıltılı makyajda göz rengi ne kadar önde ise dudak makyajı da o kadar arkada olmalıdır.
  • Kahverengili gözlere sahip olan bayanlar renkli lens kullanabilirler. Renkli gözlere lens daha çok yakıştığı için parti makyajlarının vazgeçilmezidir. Kullandığınız rimel akmayan cinsinden olursa size zor anlar yaşatmaz. Akmayan rimeller ışıltılı göz makyajınızı daha uzun süre koruyacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git