İştah Kapatıcı Çaylar - saglikdas.com

İştah Kapatıcı Çaylar

İştah Kapatıcı Çaylar
1 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.292 kez okundu.

İştah Kapatıcı Çaylar ve Önemi

İştah kapatıcı çaylar sayesinde formu korumak mümkündür. İştah kapatıcı çaylar fazla yağların yakımını sağlamak ile birlikte aynı zamanda tokluk hisside vermektedir. Bitkisel zayıflama ilaçları olarak tabir edilen İştah kapatıcı çaylar formu korumanın yanında forma girilmesine de yardımcı olmaktadır.

İştah Kapatıcı Çaylar Hangileridir?

  • Ihlamur çayı özellik ile sabahları aç karnına içildiğinde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Ihlamur çayı tüketiminde dikkat edilmesi gereken husus, çay içildikten sonra kahvaltı yapılması gereğidir. Ihlamur çayı içildikten sonra aç kalınması sağlığın bozulmasına neden olabilir.
  • Yeşil çay yemeklerden 10 dakika önce içildiği takdirde iyi bir iştah kesicidir. Kullanımında yeşil çayın içerisine nane yaprakları konulması da mümkündür. Nanenin iştah kesici özelliği bulunmak ile birlikte yeşil çayın içine katılması halinde daha etkili olacaktır.
  • Siyah çay kilo vermeyi kolaylaştıracak iştah kapatıcı çaylar sınıfına girmektedir. Özellik ile siyah çayın yanına çubuk tarçın ilave edilerek kullanılması tavsiye edilir.
  • Limon ve vişne ile yapılan çay çeşidi de kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. 1 kilo vişne içerisine 1 adet limon dilimlenerek hazırlanır. Bu karışım 1 litre su ile birlikte kaynatılır. Tercihe göre karışımın içersine nane yaprakları da konulabilir. Soğuma işlemi tamamlandıktan sonra çok fazla olmamak kaydı ile dilendiği anda kullanılabilir.
  • Elma çayı kilo vermek için kullanılan iştah kapatıcı çaylar arasında önemli bir yerde bulunmaktadır. Temin edilen taze bir elma dört parçaya bölünür. Bu dört parça kabukları ile birlikte bir kapta kaynatıldıktan sonra ılık sıcaklık seviyesinde tüketilmelidir. Elma çayı içimi esnasında tercihe göre içerisine limon ilave etmekte mümkündür. Elma çayının aşırı miktarda tüketilmesi halinde tansiyon düşüklüğüne neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu neden ile elma çayı tüketiminde miktarın dikkatli bir şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git