İstenmeyen Tüyler - saglikdas.com

İstenmeyen Tüyler

İstenmeyen Tüyler
1 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.035 kez okundu.

İstenmeyen Tüyler Sonuç?

Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan ve kötü bir görüntüye sebep olan istenmeyen tüyler, birçok farklı yöntem uygulanarak yok edilebilir. Ağda, cımbız, epilatör aletler, tüy dökücüler, jilet, lazer epilasyon gibi pek çok yöntemle kurtulabileceğiniz istenmeyen tüyler, özellikle de yaz gelince bayanları oldukça rahatsız etmektedir. Ayrıca bitkisel kürler uygulayarak da azalma ve hatta tamamen yok olma görülebilir.En acısız yöntemlerden olan tüy dökücü kremin kullanımı oldukça kolaydır. Kimyasal içeriği nedeniyle kılı eritip üstten kopma sağlayan yöntem ile sadece 2 ya da 3 gün içinde tüyler geri çıkmaya başlayacaktır. Biraz acılı ve yapılması emek isteyen bir yöntem olan ağda ise kılların kökünden çekerek çıkmasını sağladığı için ortalama bir ay kadar kıl probleminden kurtulmuş olmaktasınız. Ayrıca kılların daha ince ve daha cansız çıkmasını sağlayan ağdanın bir de sıcak ağda olarak farklı bir uygulaması da vardır. Jilet ile de yüzünüz hariç tüm bölgelerinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

İstenmeyen Tüyler ve Epilasyon Etkisi

Özellikle de bir yere gidecekken son dakika aklınıza gelen kıllarınız için oldukça pratik bir çözümdür. Tek kötü yanı ise kılların daha sert ve gür bir şekilde ve kısa süre içinde çıkmasına neden olmaktadır. Modern dönem kadınlarının kullandığı elektrikli epilasyon aletleri de kıllardan kurtulmanın bir diğer yönüdür. Daha uzun süre dayanacak olan bir çözüm arayanlar için oldukça cazip bir yöntemdir. En fazla bacak bölgesinde kullanılan epilatörleri farklı başlıklarla koltuk altı ve bikini bölgesinde de kullanabilirsiniz.

Lazer epilasyon yöntemi de en sık kullanılan yöntemlerdendir. 5 seans sonrasında tüylerden tamamen kurtulmayı sağlayan yöntem, ışınların köklere kadar inmesi ve kıl köklerini yok etmesi ile gerçekleşmektedir. Vücudun her bölgesinde uygulanabilen işlemin kaşıntı ve kızarıklık dışında hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Epilasyon çeşitlerinden biri olan iğneli epilasyon, yan etkilerinin fazlalığı nedeniyle pek tercih edilmemektedir. Doğal çözümlerden olan bitkisel kürlerde ise 1 limon suyunun içerisine 2 çay kaşığı koyup ağda işleminden hemen sonra ağda yapılan yerlere sürülmesi, düzenli kullanımla birlikte kılların çıkmasını önlemektedir. 3 ya da 4 defa uygulanan yöntemle kıllarda ciddi oranda azalma görülecektir. Kullanmaya devam edilmesi de kılları tamamen bitirecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git