İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları - saglikdas.com

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları
1 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 926 kez okundu.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları?

Özellikle bayanların en büyük sorunlarından bir tanesi olan, istenmeyen tüylerden kurtulmak, bazen zor, bazen ise pahalıdır. Yüz, kol, bacak, koltuk altı ve genital bölgelerde sık sık karşılaştığımız tüyler, estetik açıdan uzak bir görünüme sahiptir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları vardır. Örneğin; Epilatör aletler, ağda, cımbız, lazer tüy dökücüler lazer ve epilasyon, bunlardan bazılarıdır. Bazı yöntemler anlık çözüm getirir, bazıları oldukça acılıdır. Bazıları ise tüyleri tamamen yok eder ya da sarartır.

Aşağıda yazacağımız yöntemlerden size en uygun olanını seçerek, istenmeyen tüylerden kurtulabilir, daha güzel ve pürüzsüz bir cilde, sahip olabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları ve Yöntemleri Nelerdir?

( İstenmeyen Tüyler İçin Epilasyon Yöntemi )

  1. İğneli Epilasyon: Epilasyon çeşitlerinden bir tanesi olan bu yöntem, günümüzde pek tercih edilememektedir. Çünkü yan etkileri fazladır ve işlem süresi oldukça uzundur. Ayrıca iğneli epilasyon yaptırdıktan sonra, tüylerin tekrar çıktığı gözlemlenmiştir.
  2. Lazer Epilasyon: Günümüzde en sık kullanılan yöntemlerden biri olan lazer epilasyonun, yan etkileri yoktur ve yaklaşık olarak 5 seansta, tüylerinizden tamamen kurtulmanıza yardım eder. Lazer ışınları, kök kısmına kadar indiği için, siyah renkli tüylerinizi bile yok eder. Ancak işlem sonrasında kaşıntı ve kızarıklık, gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ama kısa sürede geçecektir.

( Cımbız İplik Ve Ağda Yöntemi )

Yüzünüz için kullandığınız iplikler ve cımbızlar, sizi tüylerinizden kurtarsa da sivilce oluşumunu hızlandırmaktadır. Ağda ise tüyleri kökten alır fakat oldukça acılıdır. Kullandığınız bu yöntemler geçicidir ve tüyleriniz yaklaşık olarak 15 – 20 gün sonra tekrar çıkmaya başlar.

( Tüy Dökücü Ürünler Ve Jilet )

Yine geçici bir çözüm sunan bu yöntemler, köklere etki etmediği için tüylerin çıkma süresini en aza indirir. Jilet ile alınan tüyler, en geç 2 gün içinde tekrar çıkar ve işlem sırasında kanamalar görülür. Tüy dökücü kremler ise alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

( Epilatör Aletleri )

Tüyleri kökten çeken, küçük bir yapıya sahip olan alettir. Cildinizin pürüzsüz olmasına yardım eder. Ancak 15 – 20 gün sonra çıkacak tüylerinize engel olamaz. Bacak ve koltuk altı bölgelerinde uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git