Kabaran Saçlara Çözüm - saglikdas.com

Kabaran Saçlara Çözüm

Kabaran Saçlara Çözüm
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.304 kez okundu.

Kabaran Saçlara Çözüm?

Saç tellerinin elektriklenme sebebi ile normal hallerinden daha hacimli ve düzensiz bir şekil alması durumunda kabarık saçlar ortaya çıkar. Saçın kabarık olması hem kullanım açısından zordur hem de bakımsız bir görüntü verir. Saçlarınıza düzenli bakım yapmanız ve aşağıda yer alan kabaran saçlara çözüm adlı yazımızdaki tavsiyelerimizi uygulamanız saçlarınıza söz geçirmenizde size yardımcı olacak.

Kabaran Saçlara Çözüm ve Yöntemler

  • Duş sonrası saçlarınızı taramaktan kaçınarak saçlarınızın daha az kabarmasını sağlayabilirisiniz. Duş esnasında saçlarınızı istediğiniz kadar tarayabilirsiniz ancak duştan çıktıktan sonra saçlarınızı taramadan havlu yardımı ile ıslaklığını aldıktan sonra durulanmayan bakım kremi uygulayıp saçları kendi halinde kurumaya bırakırsanız büyük oranda saç kabarmasının önüne geçersiniz.
  • Katlı kesimler saçlarınızın daha fazla kabarmasına neden olacağı gibi uzunlu kısalı saç tutamları daha şekilsiz ve düzensiz görünecektir. Bu yüzden katlı kesimlerden ziyade düz kesimleri tercih ederseniz daha iyi bir görüntü elde edersiniz.
  • Duşa girmeden önce saçınıza bitkisel bakım maskeleri uygulamaksaçınızın daha az kabarmasına olanak sağlar. Bitkisel yağlar ile hazırladığınız maskeler saçınızdaki kuruluğa faydalı olacak neme doymuş bir saç da çok fazla kabarmayacaktır.
  • Duştan sonra son durulama suyunuza biraz sirke ilave ederek saçlarınızı durularsanız kabaran saçlardan kurtulabilirsiniz. Sirkeli su saçlarda parlaklık sağlağladığı gibi saç tellerini düzene sokmaya da yardımcı olacaktır.
  • Dengesiz beslenmenin ve az su tüketmenin de saç kabarıklığına yol açtığı bir gerçektir. Kuru saçların daha çok kabardığı bilinmektedir. Bu yüzden beslenmenize dikkat ederek ve her gün en az 2 litre su içerek saçlarınızın kabarmasını önleyebilirsiniz. Nem ihtiyacı giderilmiş saçlar daha az kabararak daha düzenli duracaktır.
  • Fazla kabaran saçlara sahipseniz saçlarınızı her gün yıkamamanız daha dpoğru olacaktır. Her gün yıkanan saç daha kuru olur. Kuru saç da kabarmaya meyilli olan saçtır. Saçlarınızı haftada 2 kez yıkayarak daha yatışmış ve sönük saçlara ulaşmanız mümkün.
  • Duş sonrası uygulayacağınız bakım kremi veya serum saçınızı güneşe karşı koruyarak kurumasını önler ve nem seviyesini korur. Saç tellerinizi hem yıpranmaya karşı korur hem de kabarmasını engeller

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git