Kabuk Tarçının Faydaları - saglikdas.com

Kabuk Tarçının Faydaları

Kabuk Tarçının Faydaları
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.219 kez okundu.

Kabuk Tarçının Faydaları?

Saymakla bitmeyecek kadar çok olan kabuk tarçının faydaları aracılığı ile kısa zaman zarfında cilt problemlerine son vererek kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine uygun olan kabuk tarçın sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile cildin onarım sürecini başlatarak yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlayan kabuk tarçın Osmanlı mutfağının vazgeçilmez tatları arasında yer almaktadır.

  • Ses tellerinde oluşan problemi de kısa zaman zarfı içinde çözüme kavuşturan mükemmel kabuk tarçın farenjit problemini de geride bırakmaktadır. Sahip olduğu cineol sayesinde diğer baharatlardan ayrılarak harikalar yaratan kabuk tarçın ses tellerinin güçlenmesi adına biçilmiş bir kaftandır.
  • Cilt yapısını yenileyerek onaran kabuk tarçın losyon olarak ta kullanılabilir.
  • Migren hastalığına iyi gelerek geçmesini sağlayan kabuk tarçın aynı zamanda şeker hastalığı içinde etkili çözüm olanağı sunar.
  • Antioksanlar içeren kabuk tarçın romatizma ağrılarına da iyi gelmektedir. Kan şekeri problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin kullanması gereken baharatlar arasında yer alan kabuk tarçın su aracılığı ile kaynatılarak tüketilmelidir.
  • Bağırsaklarda oluşan kurt problemini geride bırakarak çözüm üreten kabuk tarçın aynı zamanda halsizlik ve yorgunluk problemi için de oldukça etkilidir.
  • Vücuttaki yorgunluğu alarak rahatlamanızı sağlayacak kabuk tarçın mide rahatsızlıklarına da yardımcı olmaktadır.
  • Sakinleştirme etkisi ile en çok tercih edilen çay türleri arasında öncülüğünü koruyan kabuk tarçın mide rahatsızlıklarını geçirmektedir.
  • Deri hastalıklarını zayıflatarak tedavi sürecini gerçekleştiren kabuk tarçın anti bakteriyel özelliğe sahiptir.

Kabuk Tarçının Faydaları ve Çayı Nasıl Yapılır?

  • 1 bardak su
  • 1 adet orta boy kabuk tarçın

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız kabuk tarçın çay yapımı için öncelikle kaynatılan suyun içerisinde bir adet kabuk tarçın ilave edilerek 10 dakika demlendirilir. Soğuk olarak da tüketebileceğiniz kabuk tarçın çayı aracılığı ile tüm problemlerinize kısa zaman zarfı içinde yanıt alabilirsiniz. Kabuk tarçın çayınıza dilerseniz bal ve süt ekleyerek farklı lezzetler oluşturabilirsiniz. Kabuk tarçının faydaları aracılığı ile sizlerde kusursuz bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git