Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi - saglikdas.com

Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.497 kez okundu.

Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi?

Kadınlarda görülebilen erkek tipi saç dökülmesi pek çok kadının kabusu olmakla birlikte çözümü olmayan bir şey değildir. Çözümlerinden önce ise kadınlarda erkek tipi saç dökülmesini oluşturan nedenleri bilmek gerekir. Bu nedenler çok çeşitlidir, eğer sizde erkek tipi saç dökülmesi varsa bu sebeplerin biri veya bir kaçı bu saç dökülmesinin sorumlusu olabilir. İlk önce sebebi bulmak sonra çözüme doğru gitmek gereklidir çünkü doğru sebep ortaya çıkarılmadığında uygulanan işlem de etkili olmaz ve sorununuzu çözmez.

Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi ve Nedenleri

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesinin nedenlerinden biri hormonlardır. Belli bir yaştan sonra özellikle menopozdan sonra kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi daha sık karşılaşılan bir durumdur. Bu yüzden bu tarz bir saç dökülmesi yaşayan kişinin önce menopoza girip girmediğine veya her hangi bir hormonal hastalığının olup olmadığına bakılır. Bu tip bir saç dökülmesi daha çok 40 ve 50 yaşları arasında gerçekleşir.

Nedenlerden bir başkası bazı hastalıklarla ilişkilidir. Örneğin tiroid ve hipertansiyon hastalarında bu tarz saç dökülmeleri daha sık görülür. Eğer erkek tipi saç dökülmesi yaşıyorsanız tiroid veya hipertansiyon hastası olup olmadığınızı kontrol ettirmekte fayda var. Kullanılan bazı ilaçlar saç dökülmesini arttırabiliyor. Bununla ilişkili olarak doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca aşırı tuz tüketmemek, saçları kaybetmemek açısından önemlidir. Tuz tüketimindeki artış ile saç dökülmesindeki artış arasında doğru orantı tespit edilmiştir.

Sebeplerden bir diğeri ise neredeyse her hastalıkta karşımıza çıkan stres faktörüdür. Stresin çok artması saç dökülmesini hızlandıran bir etkendir. Bu yüzden saç dökülmesinden şikayetçiyseniz, genel stres düzeyinizi düşürmeye çalışmalısınız. Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesinin çözüm yöntemlerinden biri ilaçla yapılan tedaviler. Bu ilaçlar saç derisine uygulanarak saç derisinin güçlenmesi sağlanıyor. Böylece saçlarınız daha gür bir şekilde çıkıyor. Daha önceden saçın çok dökülmüş olduğu bölgelere saç ektirmek de yapılabilecek tedaviler arasından. Eğer olumsuz bir görünüm varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa saç ektirerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Böylece bu durum size daha fazla rahatsızlık vermeyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git