Kadınlarda Saç Dökülmesi - saglikdas.com

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlarda Saç Dökülmesi
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.289 kez okundu.

Kadınlarda Saç Dökülmesi?

Saç şüphesiz kadınların üzerinde en çok oynadığı ve en sevdiği aksesuarıdır. Saça yapılan işlemler ise saçın gücünü ve parlaklığını azaltır, saç tellerinin incelmesine, çabuk kopmasına ve hatta dökülmelere neden olur. Gelin birlikte kadınlarda saç dökülmesinin nedenlerini genişçe inceleyelimSöz konusu kadınlarda saç dökülmesi olunca dikkat edilmesi gereken pek çok unsur olabilir. Fakat genetik ve bakımsızlıktan kaynaklanan sorunlar bunların başlıcalarıdır. Uzmanlar ise bunu anlamak için birtakım testlere ihtiyaç duyarlar. Çünkü bu testlerin sonucu kesindir ve tedavi sürecini hızlandırmak adına bu testlere ihtiyaç vardır. Ayrıca şu konu da göz ardı edilmemelidir ki farklı tez ve yorumlar da incelenmelidir.

Kadınların Saçları Neden Dökülür?

Öncelikle şunu vurgulamak gerekir ki saç dökülme problemi genetikse bunu sizin de yaşamanız kaçınılmazdır. Genetik değilse sorun doğal bir sebebe dayanmaktadır ve özen gösterilmelidir. Sorun doğalsa saçınızın dökülme sebepleri çeşitlenir ve incelenmesi gereken alan artar. Bakalım başlıca doğal sorunlar nelermiş.

1-Saç derisinin bakımsız ve vitaminsiz kalması

2-Saçları her gün yıkamamak

3-Kalitesiz şampuan, saç maskesi vb. saç bakım ürünlerinin kullanılması ve bu ürünlerin alerjik tepkimeye neden olması

4-Aşırı kepek ve bit sorunu

5-Genetik olarak süregelen saç dökülmesi

6-Saçları yağlı bırakmak

7-Fön esnasında gerçekleşen sorunlar

Sorunun nedenini bilmek çözüme giden yolu kısaltacağından kadınlara bazı sorumluluklar düşmektedir. Eğer saç dökülme probleminizin sebebini biliyorsanız bu sorundan kurtulma hızınız kat ve kat artacaktır.

Saç Dökülmesini Nasıl Önleriz?

Saç dökülmelerini önleyebilmek için neler yapabiliriz bir bakalım.

1-Saçınıza kaliteli ürünler uygulamalı ve günlük olarak yıkamalısınız.

2-Saçları besleyici ve onarıcı yağlar ve elma sirkesi günlük saç bakımında kullanılmalıdır.

3-Saç tipiniz yağlı saç ise mutlaka saç kremi kullanmalısınız.

4-Kepeğe karşı etkili ürünlerin kullanılması önerilir.

5-Fön esnasında saçlar hafif nemli olmalıdır, yoksa saçların gücü ve sağlığı sarsılmış olur. Geri dönüşü olmayan kırıklar elde edebilirsiniz ve kırıklar karşısında saçı kestirmekten başka çözüm yolu yoktur.

6-Saçlarınızın bazı vitaminlere ihtiyacı vardır ve bu vitaminleri dışarıdan, bitkisel yağlarla karşılamalısınız. Masaj yaparak bu yağları saçınıza uygulamanız tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git