Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.492 kez okundu.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda görülen saç dökülmesi erkeklere göre kadınlarda daha büyük sıkıntıya yol açıyor. Daha çok erkekler tarafından saç ekimi yaptırılıyor gibi görünmesine karşın saç ekimi yaptıranların onda birini kadınlar oluşturuyor. Peki bir kadınsanız ve saç ekimi yaptırmak istiyorsanız bunun nasıl yapıldığını öğrenmek isteyebilirsiniz. İşte size kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır sorusunun cevabını veriyoruz.  Kadınlardaki saç dökülmesinin sebebi çoğunlukla hormonlarla ilgilidir. Diğer bir sebep de demir azlığıdır. Özellikle Türkiye’de yaşayan kadınların büyük kısmında demir azlığı görülmektedir. Saç ekimi dörtle altı saat arası sürer ve enseden alınan saçların dökülen bölgeye nakledilmesiyle yapılır. Bu sırada bölgeye lokal anestezi uygulanır. Ense bölgesinin seçilmesinin sebebi kadınlarda bu bölgede dökülme yaşanmamasıdır.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve Yöntemleri Nelerdir?

Saç ektirdikten sonra yeni ekilen saçlar kişinin kendi saçları olduğu için tarama ve boyama, şekil verme konusunda hiçbir sıkıntı yoktur.Kadınlarda görülebilen allopeciatotalis ismiyle bilinen saç dökülmesi tipi söz konusuysa, saç ekimi yapılamayabilir. Çünkü bu tip saç dökülmesinde saç bölgesel olarak değil bütün baştan dökülür.

Bölgesel olarak bir yerden saç alıp başka yere nakletmek bu durumda söz konusu olmadığı için saç ekimi yapılamaz. Belirli bölgelerde dökülme olduğunda normalde sekiz ay içinde saçın tekrar çıkması gerekir. Eğer çıkmıyorsa saç ekim yöntemi tercih edilebilir. Kulakların ön kısmı ve kahkül kısmında dökülme yaşayanlar yine enseden saç alınarak o bölgeye ektirmek suretiyle saç ekimi yaptırabilirler. Kişinin alın çizgisi doğuştan geride olabilir bu da açık alın görüntüsü oluşturur. Bu durumda da saç ekimi tercih edilebilir.

Sadece estetik amaçlı kaygılardan dolayı değil herhangi bir kaza, yanık, yara gibi durumlar sonucu meydana gelen saç dökülmesine de saç ekimi uygulanabilir. Böyle durumlarda da eksik olan bölgeye yine enseden saç alınarak ekim yapılabilir.Böylece kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır sorusunun cevabı verilmiş oluyor. Böyle bir sıkıntınız varsa saç ektirme konusunda bir uzmana danışmaktan ve yardım almaktan çekinmeyin. Erkeklerin olduğu kadar artık kadınların da tercih ettiği bir yöntem olan saç ektirme sayesinde istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git